Přehlídka ložnic v rustikálním stylu

Rustikální styl dobývá svět! Každý se dnes chce ve svých volných chvílích cítit co nejuvolněněji, chce být v pěkném prostředí, v příjemné atmosféře klidu a pokud možno uprostřed přírody, i když vlastně doma. Přírodní prvky jsou v interiéru doslova k nezaplacení. Právě ony dokážou vytvořit ten správný dojem odpočinku. Vždyť stačí vybavit si, jak rychle se dokážeme zotavit z každodenních stresů uprostřed lesa mezi vůní mechu a jehličí anebo na louce plné krásných květin.

131380-1100x618.jpg Celá galerie 44 Zdroj: archiv redakce

Inspirujte se ve fotogalerii

V jednom z našich předchozích článků jsme vám ukázali, jak je hezké vařit a pečovat o svou rodinu v krásné rustikálně vybavené kuchyni, teď je čas jít se podívat do rustikálních ložnic a vybrat takovou, která by se vám líbila ze všeho nejvíc. Ve fotogalerii u dnešního článku si můžete prohlédnout na čtyři desítky okouzlujících ložnic, které dokážou navodit tu správnou odpočinkovou a relaxační atmosféru v rustikálním stylu.

Mnohotvárnost a přírodní vzhled

Rustikální styl sám o sobě není rozhodně nijak jednotvárný. Naopak, je mnohotvárný a může mít jak přírodní nádech, tak nádech, elegance, prvky minimalismu, může být představován ženskými stylovými prvky, ale také směřovat spíše do industriálního designu. Jako velmi přijatelný pro většinu uživatelů se jeví nejvíce základní dekorativní rustikální styl přinášející především pohodu a teplo v kombinaci se stylem minimalistickým, nebo industriálním.

Charakteristické rustikální prvky

Dřevěné trámy, podlah, stropy nebo i stěny, to je ideální základna, pak už stačí přidat jen některé drobnější přírodní prvky, dřevěný nábytek, nebo kostkovaný vzor na plédu, paroží na zeď nebo kožešiny, což jsou nejcharakterističtější prvky pro takto pojaté interiéry. Kombinovat samozřejmě můžete i s jakýmkoli dalším schématem, které vás zaujalo, a vytvářet styl v pro vás nejideálnějším ladění. To už záleží na individuálním vkusu každého jedince.

Takže nyní už zbývá jen pátrat a hledat v ukázkových příkladech mezi vzory rustikálních ložnic. Užijte si to a nechejte se inspirovat!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

1.12.2014 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist