Přehlídka krásných venkovských kuchyní

Možná vám připadají současné kuchyně plné hi-tech vybavení neosobní, velmi podobné jedna druhé anebo zkrátka fádní. Pak pro vás budou ideální volbou kuchyně ve venkovském stylu, ze kterých doslova dýchá útulná atmosféra pohodlného a pohodového domova. Nahlédněte tedy do dnešní fotogalerie, ve které vám přinášíme doslova přehlídku krásných venkovských kuchyní.

130941-1100x618.jpg Celá galerie 38 Zdroj: archiv redakce

Rozměrově různé místnosti

Stejně tak, jak je tomu u klasických nebo moderních kuchyní, i každá venkovská kuchyně má předem dané rozměrové možnosti a každá se s tímto prostorovým řešením vyrovnává jinak. Nikdy však nenajdete dvě shodně vybavené kuchyně, i kdyby disponovaly na vlas stejnými rozměry. Každá taková kuchyň je totiž výtvorem osobitosti, nenucené elegance, praktičnosti a citu pro dané prostředí. Venkovské kuchyně mají tu skvělou moc, že doslova jako kouzlem vás dokážou přenést do prostředí horských chalup a venkovských sídel plných rustikální poklidné atmosféry venkova. Takové kuchyně jsou skvělým útočištěm před ruchem velkých měst v dnešním světě plném stresu.

Jak je to s vybavením

Ani příprava pokrmů zde vyráběných na klasických plotnách nepřináší žádný stres a nervozitu, vše je zde totiž hezky po ruce. Hlavně stěny jsou tu na to, aby vám podaly svou pomocnou ruku a vy nemuseli prohrabovat všechny zásuvky například při hledání naběračky nebo cedníku. Vše je pohodlně a snadno dosažitelné, zavěšené v bezprostřední blízkosti pracovní plochy. Pak je jednoduché plně se soustředit na přípravu jakéhokoli pokrmu. Také díky otevřeným policím a kredencím je všechno kuchyňské náčiní, nebo alespoň to nejpoužívanější, na dosah.

Časté jsou kuchyňské ostrůvky

Rozhodně se vyplatí, pokud to tvar vaší kuchyně samozřejmě dovolí, obětovat kousek z plochy podlahy na zbudování kuchyňského ostrůvku. Právě ten může maximalizovat využití prostoru na vaření. Pro lepší flexibilitu kuchyně je možné vybavit ji ještě vozíkem, který poskytne pracovní plochu navíc právě tam, kde je to aktuálně zapotřebí.

Tak co, stále si ještě nejste jisti, jestli venkovská kuchyň je správnou volbou pro vás? Pak neváhejte a pusťte se do prohlídky ukázkových kuchyní v naší rozsáhlé fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

27.10.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist