Předsíň je jako oko do bytu

Předsíň – místo, které mnoho z nás podceňuje, je přitom první, co uvidí návštěva z našeho bytu. Zároveň jí denně několikrát procházíme a – ruku na srdce – bez úložného prostoru, který nám nabízí, bychom se rozhodně neobešli. Jak ji tedy zařídit, aby přesně splňovala naše požadavky?

126335-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Nejdřív popřemýšlejte, jak by vlastně měla vaše předsíň vypadat. Jednoduše, moderně nebo by zkrátka měla být jen funkční?

Praktická jednoduchost

Jednoduchá předsíňová stěna může být smontovaná pouze z jednotlivých kovových tyčí. Vejdou se tak do ní nejen boty, ale i svršky, klobouky a doplňky. Jediná nevýhoda je v tom, že pokud bude nucena pojmout více svršků, celá místnost bude vypadat neuspořádaně.

Jiným řešením je celá předsíňová skříň, která se skládá z botníku, věšáků, ale i uzavíratelné části, do které se mohou jednotlivé svršky schovat. Na výběr je dřevěný, plastový nebo například proutěný materiál. Ceny se pohybují už do pěti set korun výše, záleží jak na materiálu a provedení, tak na výrobci.

Velká fotogalerie předsíní

Kousek extravagance

Pokud máte k dispozici větší předsíň, můžete si dovolit i jeden extravagantnější kousek například v podobě věšáku nebo botníku. Ve větším prostoru vynikne a zároveň přidá celé místnosti na originalitě.

Nezbytná vestavěná skříň

A co by rozhodně nemělo v žádné správné předsíni, která má svému majiteli sloužit hlavně po praktické stránce, chybět? Vestavěná skříň. Alespoň podél jedné stěny. Boty, kabáty a sezonní oblečení, stejně jako lyže nebo ručníky a povlečení – to vše najde ve vestavěné skříni uplatnění.

V předsíni byste také neměli zapomenout na pořádné osvětlení. Většina předsíní totiž postrádá denní světlo, neboť se nachází mezi ostatními pokoji. Úsporné zářivky sem rozhodně nepatří, spíše jedno výkonné světlo, které osvítí ihned a dokonale celou místnost.

Zrcadlo jako samozřejmost

Pokud vám přesto připadá předsíň tmavá a navíc i na první pohled malá, opticky ji zvětšete a prosvětlete. Jak? Jednoduše: zrcadly, která tak splní dvě funkce najednou – vytvoří optickou iluzi, ale zároveň poslouží i prakticky – všichni přece chceme těsně před odchodem zkontrolovat svůj zevnějšek!

Martina Tlachová
Foto: Woodface, Nábytek Jas, Vše pro bydlení, Glopass, Cult

25.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist