Předsíň, jako součást moderního interiéru

Co je specifické pro všechny moderní interiéry? Fakt, že se v nich vždy snoubí krása a elegance, společně s účelovostí a praktičností. Ačkoliv jsou právě haly a předsíně na tyzo vlastnosti velmi náročné, mnohdy je, snad pro jejich nevelké rozměry, neprávem opomíjíme.

119329-1100x618.jpg Celá galerie 38 Zdroj: archiv redakce

Pamatujete si na kontroverzní politický výrok Otakara Černého, „Třikrát a dost“? Tak pro předsíně rozhodně platí „jednou a napořád“. Řeč je o investicích, vložených do zařízení vstupních halpředsíní. Je totiž nepopiratelnou pravdou, že vzhledem k namáhanosti tohoto prostoru je více než potřebné vynaložit větší finance do jeho zařízení či rekonstrukce.

Vždy volte kvalitu – neupřednostňujte atraktivní cenu neznámých a pofidérně vypadajících podlah a nábytku před kvalitou renomovaných značek. Tato investice se vám s přibývajícími lety rozhodně vrátí zpět.

Velká fotogalerie předsíní

Možná si říkáte, že předsíně přece nejsou namáhány o nic víc, nežli ostatní místnosti v domě a možná daleko méně, než například koupelny, či kuchyně. Pak se zamyslete… Například teď v podziním čase, kdy je to venku samá plískanice, nebývá vaše obuv po příchodu domů tak úplně suchá a čistá. Zpravidla se po návratu z práce oháníte deštníkem ze kterého kape kyselá, dešťová voda a to nemluvíme o návštěvách, které se při obouvání a zouvání opírají mokrými anebo rovnou zasněženými kabáty a bundami o zdi předsíně. Už chápete, proč je tak důležité, aby byla vaše předsíň skutečně dobře vybavena pro všechny tyto a mnoho dalších případů dostatečně?

Jak již jse zmínili, jsou v předsíni, o 100 % více, nežli v jiných místnostech, namáhány stěny. Ne každý si může dovolit do nevelkých prostor instalovat nějakého šikovného „němého sluhu“, nebo například osadit lavicemi, či židličkami celý obvod místnosti.  Potom to samozřejmě odnášejí stěny. Je tedy maximálně nepraktické, vymalovat předsíň obyčejnou bílou barvou a domnívat se, že to postačí. Do 4 měsíců máte v hale prodřená a zpola mastná kolečka, obtisky a zvětralou barvu, odpadávající ze zdí. Daleko praktičnější jsou plastické povrchy jako například umělý štuk anebo jakýkoliv plastický dekor. Rozhodně se vyplatí investovat i do glazurovaných povrchů, které jsou často používány pro svou praktičnost a omyvatelnost i ve školách a školkách.

Kvalitní, například korková podlaha je pro předsíň také darem z nebes a navíc v tomto případě jde zároveň o jeden z nejlacinějších podlahových materiálů na našem trhu vůbec. Korek se dá vybrousit do podoby dlažby či exotických dřevin, může být matný, ale i lesklý a jeho cena je naprosto bezkonkurenční. Jeho nespornou výhodou je i dobrá izolace a voděodolná struktura. Díky speciální povrchové úpravě je mnohdy tvrdší než dřevo a rozhodně vám nepraskne jako linoleum nebo dlažba.

Lucie Sýkorová

Foto: minimalisti.com lapresse.ca, benjaminmoore.com, nehomemag.com, cgtrader.com, houzz.com , housetohome.co.uk, lightingdesigninterior.com, uhouse.ru, ziegz.com, 4homedecoration.com, interiordesignpro.org

7.11.2013 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist