Přední světový designér Luigi Colani navrhl kolekci koberečků Grund. Podívejte se!

Česká rodinná firma Grund představuje na našem trhu s koupelnovými předložkami to nejlepší. Často spolupracuje s předními návrháři a tentokrát oslovila světovou špičku v oblasti designu, vizionáře Luigi Colaniho. Podívejte se, co ze spolupráce vzešlo.

Spolupráce vznikla až pohádkově snadno. Stačilo málo, nebát se. Ředitel Jiří Grund na začátek spolupráce asi nezapomene, jednoduše zvedl telefon a zavolal mu: „Líbí se mi, jak jsi drzej. Pomůžu ti konkurenci nakopat do zadku. Sedni do auta a zítra za mnou přijeď.“

Kdo je Luigi Colani? Milovník křivek ženského těla

Sedmaosmdesátiletý Němec s italským jménem je snílek a fantasta, který vždy šel svou vlastní cestou. Jeho nekonvenční nápady zdaleka neladily s mainstreamovým vkusem a chápáním designu. Přesto se proslavil nejen v designových kruzích, i když se považuje spíše za 3D filozofa než designéra. Ve své tvorbě zhmotňuje sny, posouvá naše vnímání prostoru a technologické možnosti až na samý okraj.

Ženu a její tělo považuje za nejdokonalejší výtvor přírody. Křivky ženského těla vidí všude kolem sebe, v krajině, v proudění vzduchu. A toto tvarosloví se objevuje ve veškeré jeho tvorbě. Majitel řady mezinárodních ocenění studoval a originálně propojoval earodynamiku, filozofii i umění a ovlivnil celé generace následovníků včetně světoznámého Karima Rashida či Rosse Lovegrova, nejslavnější Colaniho fanoušky.

Galileův následovník aneb Svět je kulatý

Koupelnové předložky můžete využívat kreativně. Najdou si své místo nejen v koupelně, ale jako zajímavý interiérový doplněk třeba v ložnici, obývacím pokoji nebo jako obraz na zdi. S podpisem génia designu se jedná o umělecká díla, ne jen koberce.

Colaniho pohled na svět je jiný. Známý je jeho citát „Můj svět je kulatý“. Jeho revolta proti hranatým tvarům se odráží i v této unikátní kolekci hřejivých předložek organických tvarů a barev. Kruh a jeho variace jsou ústředním motivem tzv. Colaniho biodesignu, jeho osobité interpretace krásy a dokonalosti přírodních výtvorů, které dále analyzuje a rozvíjí.

„Potřebovali jsme někoho, kdo nám pomůže design dostat do domovů našich zákazníků. Ikonicky, avšak citlivě. Luigi tuto myšlenku naplnil do posledního detailu,“ dodává Jiří Grund.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Grund

12.4.2016 1:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist