Předložka z kamínků – vyrobte si ji s námi!

Tvary a barvy kamenů jsou fascinující, proto se často objevují jako dekorace na zeď, a proto si je také vozíme z dovolených a pak je vystavujeme v ozdobných mističkách. Když se z nich ale dá něco vytvořit, je to ještě lepší!

Obdivujete dekorace z kamínků? My ano. Proto jsme se s vámi chtěli podělit o postup, jak si vytvořit předložku před dveře k placatých kamínků. Stejný postup ale můžete využít při tvorbě tepla absorbující podložky na nádobí do kuchyně.

Co budete potřebovat?
Kameny – nejlepší jsou placaté, při výběru se snažte hledat podobné. Do hledání můžete zapojit i děti. V opačném případě si v kamenictví můžete vybrat z velkého množství barev a tvarů.
Rohožku – její podkladová barva bude po kameny prosvítat, proto volte tmavou s šedým odleskem. Kamínky na ní lépe vyniknou. Rohožka by měla být kobercového typu a určitě ji použijte i v případě, že si tvoříte podložku pod čajovou konvici.
Metr
Řezací nůž
Lepidlo na kameny


Promyslete si tvar rohožky. Nejhezčí je do oblouku, vynikne tím její originální zpracování a také ušetříte kamínky. Na celou rohožku by jich bylo potřeba opravdu hodně. V případě kuchyňských podložek si z rohožky nařežte obdélníky.

Naaranžujte si kamínky tak, aby tvořily co nejplošší povrch, byly co nejblíže u sebe a zároveň nepřečnívaly. Až budete spokojení, jeden po druhém natírejte lepidlem a lepte na rohožku. Nechte zaschnout.

Jestliže rádi tvoříte, pak určitě nepřehlédněte Dekorace na zeď z vašich vzpomínek – shadowbox, nebo si můžete vyladit sklenky do barvy pokoje.

Sabrina Harisová
Foto: loveumadly.com, shelterness.com

7.6.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist