Před postelí, za postelí

Zařizujete ložnici? Pokud ano, tak se jistě nevyhnete dilematu, kam postavit samotnou postel. No a když už tohle dilema vyřešíte, nastává problém, co kolem postele? Kolik nočních stolků a co s dekoracemi?

Je to skutečně tak. Když už konečně v ložnici nalezneme ten správný úhel pro umístění postele, začneme řešit prostor kolem ní.  Nebojte se snít! Ideální by bylo, pokud byste měli přímo z postele úchvatný výhled na nějaké skvostné panorama, anebo zkrátka na cokoliv příjemného.  Takový výhled mít přece můžete a nemusíte zrovna vlastnit super loft za miliony korun. Krásný pohled před usínáním vám mohou zprostředkovat například kvalitní fototapety v HD printové kvalitě anebo velkoformátově vytištěné fotografie vašich milovaných.

Postele – inspirativní fotogalerie

Existuje takové tvrzení, které je inspirováno učením feng shui a praví, že zrcadlo, které odráží spícího nebo usínajícího člověka, ruší ve skutečnosti jeho spánek. Pokud se však na sebe rádi díváte při milostných hrách, může být zrcadlo – byť přímo naproti posteli spíše příjemným zpestřením. Pro tyto účely jej však jistě oceníte i na stropě. Obecně je však vhodnější, pokud je zrcadlo v rohu místnosti , vedle postele nebo nad skříňkou či prádelníkem. Může být i na vnitřní straně dvířek skříně, což je praktické při ranním „oblékacím shonu“.

V poslední době se mnozí lidé na televizi dívají hodiny a hodiny přímo z postele. není to však to pravé ořechové, ačkoliv nepopíráme, že moderní technologie patří do každého interiéru, ale vytuhnutí u domácího kina rozhodně grády vaší ložnici nepřidá. I počítač  nebo laptop, pakliže je zapnutý, by měl být v dostatečné vzdálenosti od hlavy spícího člověka.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie ložnic.

Praktickým a dnes již asi i neodmyslitelným doplňkem postele jsou noční stolky – celkem tedy dva, a to na každé straně postele. Měly by mít dvířka i zásuvky, abyste měli po ruce vše, co potřebujte. Účelovost stolků oceníte i tehdy, když vás ovládne nějaká ta viróza a vy budete potřebovat arzenál léků, kapesníků a nosních kapek.

Pokud vám to prostorové dispozice vašeho ložnicového království dovolí,  zařiďte si v blízkosti ložnice samostatný zděný šatník. Pokud externí šatnou vaší ložnici odlehčit nemůžete, pak neprohloupíte, pokud vsadíte na vestavěné skříně. Využijete tak místo až po strop, čímž zaberete méně podlahové plochy  a vyhnete se nežádoucí přeplněné ložnici.

Lucie Sýkorová

Foto: rejigdesign.com, homesdir.net, furniplanet.com, decosee.com

10.12.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist