Praktické inspirace z letošního milánského veletrhu

Milánský veletrh Salone Internazionale del Mobile, je jedním z těch, který udává směr a patří k velmi dobrému zvyku prezentovat na něm své produkty. Drtivá většina návštěvníku z řad laické, ale i odborné poroty, vnímá tento veletrh jako v prvé řadě tzv. designový, který se navíc zabývá jen estetickými kvalitami vystavovaných zařizovacích předmětů. My jsme si pro Vás ale všimli jedné italské společnosti, která nabízela velmi praktické, zajímavé a vtipné řešení nedostatku místa v interiéru. Můžeme se jen divit, že to doposud nikoho nenapadlo.

Vysoký estetický standard zmíněného řešení je svým způsobem podmínkou pro proražení na tak konkurencí zatíženém trhu, který představuje třeba právě milánský veletrh. V podstatě se ale jedná o velmi přirozenou skutečnost, protože věci by měly být nejen funkční a nebo jen hezké, ale chcete li krásné tak, jak jsou funkční či funkční tak, jak jsou krásné, jinými slovy „designové“, neboť samotný lexikální význam slova „design“ je snoubení krásy a účelnosti. O tom však až v jiném článku, který se bude zabývat milánským veletrhem a hlavně tím, co přinesl a nebo naopak vzal.

 
Rozkládací gauč jako palanda
 

Zvykli jsme si používat rozkládací gauče, sofy a či jiné sedací soupravy do podoby jednolůžka, v lepším případě dvojlužka. Takové řešení se velmi často používalo, respektive používá v malometrážních bytech, kde přes den slouží obývací pokoj jako společenská místnost a v noci pak jako ložnice. Můžeme se bavit o tom, zdali je či není takové lůžko vhodné na spaní, tedy ve smyslu současných trendů tzv. „zdravého spaní“. V každém případě si ale troufáme tvrdit, že rozložení sedací soupravy a následné vytvoření palandy, navíc s úložným prostorem, je velmi originální a praktický způsob, jak vyřešit např. dětský pokoj.

 
Válenda a polnicový sistém
 

Stejně tak nám připadá velmi zajímavé použití lůžkové části válenky jako polnicového systému (viz. obr.), který pak stačí sklopit a popřát dobrou noc. To je také důvod, proč jsme Vám chtěli zprostředkovat tento malý, ale příjemný, hezký a praktický zážitek či skutečnost z letošního milánského veletrhu.  

 
 
Jaroslav Zákolanský
 
Foto firma CAMPEGGI  
15.5.2006 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist