Praktická koupelna a vše, co do ní patří

Opět se vám hlásíme ze světa koupelen. To, že si dovolíme experimentovat při volbě barev anebo obkladů je určitě správné ale rovněž se ví, že „našinec“ si při samotném zařizování až tak moc z kopýtka zase nevyhazuje…

Není nad osvědčené metody a koncepty rozvržení při zařizování interiérů koupelen – tak s tímto tvrzením by souhlasila asi většina z těch, kteří momentálně zařizují anebo se ke koupelnovému zařizování či rekonstrukci chystají.

Hlavním dilematem, které nám probleskne zpravidla hlavou bývá, zda budeme v koupelně chtít sprchový kout anebo vanu. Byť teorie úspory vody i času hovoří jasně pro sprchové kouty, na celé čáře vyhrávají s přehledem vany. A to sice tradiční vany zabudovanéobložené. Solitérní vany jsou totiž už trochu jiná cenová kategorie a tu si většinou nemohou dovolit například rodiny s jedním či více dětmi, které tvoří převážnou část kupní síly na trhu se sortimentem pro zařízení koupelen.

Proč vany?
Jednoduše proto, že ve vaně se vždycky můžete vysprchovat ale aromaterapeutickou koupel si ve sprchovém koutě dáte asi jen stěží. Z vany uděláte takzvaný „sprcháč“ snadno, a to sice dokoupením variabilní zástěny z matného, čirého nebo zdobeného skla, která zabrání záplavě vody po zbytku koupelny. Dodejme, že nejnovější tón přitom udávají téměř strohé, minimalistické tvary; po obdobích oblin se mnozí designéři dali inspirovat spíš kubistickými tvary od Picassa.

Co se týká zařizovacích a doplňkových aspektů koupelnových interiérů, tak i zde se nabízí opravdu široký výběr.  Záleží jen na vás, jak a podle čeho se budete rozhodovat a jaké jsou vaše hlavní priority – minimalizace výšky investice nebo co nejexkluzivnější keramika, porcelánbaterie?

Pokud zvolíte zlatou střední cestu, pak byste měli brát v potaz především naši následující radu, která zní  – komponentální a vyměnitelné kusy mohou být méně kvalitní a lacinější, ale všechny zabudované prvky koupelny by měly být v co nejvyšší možné kvalitě, neboť jejich samotná výměna by v budoucnu udělala slušnou čáru přes váš rozpočet.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

V bytech si sice příliš vyskakovat nelze, ale pro rodinné domy je tím nejpraktičtějším řešením je vybudování koupelny jak u ložnice rodičů tak i samostatnou koupelnu na patře či u pokoje juniorů. „Předplatíte“ si tím dokonalé soukromí a o 90 % méně ranních hádek o to, kdo půjde první do koupelny.

Při návrhu koupelny se spolehněte na odborníky. Návrh dispozice udělají koupelnová studia zdarma, pokud si zakoupíte materiál v jejich studiu. Zadejte své požadavky, neexperimentujte a uvidíte, že praktičnost vaší koupelny bude zcela odpovídat jak dispozicím vašeho interiéru tak i vaši potřebám.

Lucie Sýkorová

Foto: home-designing.com, goodreads.com, srsxzgafj.com, charterworld.com, thekitchencentre.net, southdreamz.com, hotel-mohren.de, onarchitecturesite.com, home-designing.com, liftupthyneighbor.com, abathroom.com.au

17.4.2013 1:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist