Pracovna podle FENG – ŠUEJ

Při tvorbě domácí pracovny je potřeba dodržovat stejné pravidla, jako při zřizování běžného pracovního – kancelářského či jiného místa. Výška stolu, výška a sklon sedáku, umístění světelného zdroje a jiná pravidla ošetřují ergonomické parametry pracovního místa, které můžete usměrnit také v duchu stále populární nauky FENG – ŠUEJ.

126285-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Feng Šuej je praktickou aplikací soustavy kosmologických nauk provázející Čínu od počátku její civilizace. Soustřeďuje se na oblast bydlení a lidský životní prostor. Je založené na zcela logických úvahách vycházejících z principů akce a rekce. Pracovna podle  feng šuej pak není jen ergonomicky uspořádaný prostor, ale je to také místo, kde se koncentruje síla nutná k pozitivním změnám v životě jednotlivce, které z takové své pracovny řídí svou firmu, vykonává svou práci a logicky se snaží v těchto věcech být tzv. úspěšný.

Základní pravidla nutná pro vytvoření „úspěšné“ a správné pracovny jsou v podstatě tato:

1. nejdůležitějším nástrojem je pracovní, tedy psací stůl. Sedící by měl mít přehled o všem, co se v místnosti děje, měl by mít okna i dveře na očích tak, aby byl v pozici toho, kdo má kontrolu nad okolím a nikoliv v pozici kontrolovaného. Není dobré mít za zády přiliž mnoho místa nebo okno. Záda by měl mít sedící člověk tzv. krytá. Pozice neohroženého vládce místnosti posílí sebevědomí.

Pracovna – inspirativní fotogalerie

2. obrňte se moudrostí, stabilitou a silou. Tyto kvality reprezentují hory a pohoří. Zkuste si do pracovny pověsit obraz s tímto výjevem. Vyvarujte se motivům vody, která představuje naopak nestálost a ta vašemu podnikání rozhodně svědčit nebude.

3. umístěte na viditelné místo vaše motto a přesvědčení typu „naše produkty jsou populární“, nebo „má firma se úspěšně rozvíjí“ atp. Je to vlastně jen o pěstování a posilování vaší pozice „neohroženého“ a úspěšného člověka. Zvykněte si na ni.

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

4. důležitý je pořádek na stole a v celé místnosti, který je obrazem vašeho podnikání i stavu vašeho vědomí. Chaos a neuspořádanost vás naopak zničí.

5. umístěte si do pracovny květiny, ale vyvarujte se zcela rostlinám s trny. Ideální jsou rostliny s kulatými listy a nebo rostliny popínavé.

6. neseďte pod šikmými plochami, které by vás mohly „strhnout“. Neumisťujte židli a stůl pod police nebo těžký lustr, protože tím „provokujete“ osud.

7. a předně: nechte pootevřené dveře, které by měly být příjemně a snadno otevíratelné. Vždyť tudy přijde „štěstí“.

Red.
Foto: archiv redakce

6.2.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist