Pozoruhodná moderní rotunda

Máte-li rádi zajímavé architektonické počiny, pak si jistě s chutí prohlédnete fotografie úžasné rotundy na japonském pobřeží. Dům ale není zajímavý jen svým tvarem. Pojďte se podívat.

109460-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Unikátní dům leží na japonském pobřeží a z dálky se vás snaží přesvědčit, že stojí na skále. Čím přichází blíže, tím více jste zmateni. Designéři  z Ciel Rouge Creation and Henri Gyeundan Architects se opravdu činili. Dům je velmi neobvykle řešen. Na jedné straně využívá maximálního přísunu denního světla a na druhé straně v něm najdete místnosti, kam paprsky z malých oválných oken jen stěží  prozáří celý pokoj.


Střecha tvořená stálezelenou trávou, která zde funguje jako báječná izolace, zde vytváří kontrast ke sněhobílým zdem. Další materiál hojně využívaný na obklady, podlahy a některý nábytek je dřevo.

Zadní část domu, kde se rotunda rozevírá, nabízí pohled na blankytně modrý oceán. Tímto směrem také směřují skleněné výplně zdí a prosklené dveře. Nebyl by úžasný dům na klidnou, ničím nerušenou dovolenou?

Sabrina Harisová
Foto: thecoolist.com

12.1.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist