Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Možnosti výběru funkčních bytových doplňků jsou nepřeberné, dveřní a okenní kování pochopitelně nejsou výjimkou. Ačkoliv nás designové trendy posledních let neomylně směřují k designové čistotě a minimalismu, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Kliky se během dne dotkneme mockrát, je to prvek, který budeme mít doma opravdu dlouho, dokážeme proto zvolit to tu správnou kliku pro naši domácnost?

perex_titulka_1-cobra-q-infinity-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: Cobra

Obecně platí nutnost individuálního řešení pro každý interiér. Považujme technickou kvalitu za vyřešenou a soustřeďme se na dva hlavní aspekty, které určí dlouhodobou spokojenost s dveřním kováním – ergonomii a design.

„Úchop kliky je zcela zásadní, důležitá je optimální velikost pro všechny členy domácnosti. Lépe je koupit mírně větší kliku, než zbytečně titěrnou. Masívní kliky dodají pocit bytelnosti do větších prostor, menší kliky jsou vhodné do menších bytů. A pozor na ostré hrany, které mohou být při častém používání vyloženě nepříjemné,“ říká Kristina Boda, ředitelka společnosti Cobra, největšího českého dodavatele dveřních kování.

Při výběru dveřního kování je dobré vědět, co od kliky očekáváme – je to jen mechanický nástroj otevírající dveře nebo má potrhnout charakter bytu? Design kliky musí jít ruku v ruce s pojetím celého interiéru. Moderní jednoduché vybavení bytu vyžaduje kliky bez zdobných detailů, naopak rustikální domácnosti přivítají designový návrat v čase ke kulatým tvarům s prolisy nebo kovanými detaily.

Jaké kování je podle posledních trendů nejoblíbenější ze strany klientů?

Vnímáme příklon k moderním klikám s čistým až minimalistickým designem. Estetická střídmost vede k nahrazování štítových kování rozetovými, často se montuje pouze klika bez spodní rozety. Za vzor si vezměme vlajkovou loď Cobry – kolekci dveřních kování Cobra Q, oceněnou na nejprestižnějších designových soutěžích. Přímé linie a estetická čistota a hlavně příkladná ergonomie, to jsou aspekty, které předurčují minimalistické kliky do moderních interiérů.

„Utečme od unifikovaných řešení, v Cobře věříme, že každý dům či byt si zaslouží svůj osobitý styl. Modelem, který může vnést kontrast mezi modernou a tradicí je třeba kolekce Cobra Black Smith propojující skutečné kovářské řemeslo s moderními postupy a designy,“ vysvětluje Kristina Boda z Cobry. „Takové kování můžete použít jak do moderních interiérů jako kontrastní prvek nebo vybrat model, který bude vyhovovat vyloženě rustikálnímu interiéru,“ dodává.

Představte si, že se denně dotýkáte sametového povrchu kliky ukrývající oheň kovářské výhně, v provedení, které bude přesně odpovídat stylu vaší domácnosti

Více informací najdete na www.matekliku.cz

3.9.2020 1:18 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist