Ten pozemek nikdo nechtěl. Teď na něm stojí dům s nádherným výhledem, kde „slyšíte“ ticho

Na rohovém pozemku stála trafostanice, a proto o něj nebyl zájem. Zkušeného stavaře zaujal nádherný výhled a klidné prostředí na konci zástavby. Podívejte, jaký dům si tu postavil.

heluz_dum-pysely-12_foto-tomas-dittrich-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Foto: Tomáš Dittrich

Co pro někoho představuje nepřekonatelný problém, jiný dokáže hravě vyřešit. Investor je z oboru, a tak věděl, jak omezení v podobě trafostanice vyřešit a získat opravdu krásný pozemek k bydlení: „Toho pozemku se každý bál, protože na něm stála trafostanice, ale protože jsem z oboru, věděl jsem, že lze udělat přeložku, takže teď už stožár stojí mimo naši zahradu.“

Typový dům si stavař upravil

Pro stavbu si rodina vybrala typový projekt Bohemia s členitým půdorysem a dispozičně řešený jako 5+1, který stavař hravě doladil podle svých představ.

Od původních plánů se liší zvětšeným přízemím a moderní volbou materiálů v podobě kvarcitového kamene a omítky na fasádě.

Přibylo také několik zajímavých novinek, jako světlovod v chodbě v horním patře, kdy chtěl plnými dveřmi zachovat soukromí v jednotlivých místnostech, ale zároveň se nechtěl vzdát přirozeného světla.

Dispozičně je dům řešen tak, že přízemí hostí propojený obývací pokoj s kuchyní. Oddělené bydlení v podobě pokoje se šatnou tu našel i tchán, který s rodinou žije. V přízemí se nachází i prostorná technická místnost, ve které lze rozložit pingpongový stůl, zacvičit si a vybylo zde i místo na saunu.

Poschodí je koncipováno jako klidové zázemí domu, ve kterém je ložnice, dětský pokoj, pracovna se vstupem na rozlehlou terasu, šatna i koupelna.

Cihlová stavba vyšperkovaná moderními technologiemi

Velkorysé prosklení pouští do domu teplo a světlo, ale v létě se obytné pokoje důmyslně skryjí za žaluziemi. O vytápění a větrání se stará tepelné čerpadlo s rekuperační jednotkou.

Obvodové zdivo je postaveno z tepelně izolačních cihel Heluz Family 44 2 in 1 se součinitelem prostupu tepla U = 0,13 W/m2K. „V zimě drží teplo uvnitř a naopak v létě zase venku, a to bez dodatečného zateplení. Neotvíráme okna, přesto máme doma krásný vzduch, a to díky efektivnímu větrání, které obstará rekuperační jednotka,“ vysvětluje majitel a vnitřní teploměr lehce nad dvacet i v nejparnějších letních dnech jeho slova potvrzují. „Za elektřinu platíme ročně včetně ohřevu teplé vody, osvětlení a ohřevu vody v bazénu zhruba 28 tisíc korun,“ shrnuje zásluhy použitých materiálů a technologií majitel.

Volný čas tráví s rodinou u bazénu a hlavně nedalekém lese, kam si majitel se psem chodí tzv. vyčistit hlavu. „To ticho tady slyšíte,“ pochvaluje si lokalitu.

5.5.2021 10:33 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist