Potrpíte si na vánoční atmosféru? Pak nezapomeňte vyzdobit všechny místnosti

Máte rádi Vánoce? Užíváte si advent se vším, co k němu patří? Rozvěšujete po bytě různé vánoční dekorace a světelné řetězy, ale pořád máte pocit, že to ještě není ono? Potřebnou inspiraci najdete v naší fotogalerii.

16_20180824-img_1739_ergb-1-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: Mountfield

Hosté dají na první dojem

Možná se vám to zdá povrchní, ale prostě to tak skutečně funguje. Při vstupu do domu či bytu vás okamžitě ovlivní atmosféra, která na vás dýchne hned v předsíni. Proto je důležité, abyste v předsíni měli nejen uklizeno, ale aby už tady bylo patrné, že jsou Vánoce. Spousta lidí si krásně vyzdobí kuchyň a obývací pokoj, ale na předsíň tak nějak zapomenou.

Zřejmě je to tím, že v chodbě se většinou návštěva skoro nezdrží, tak proč se zatěžovat nějakou výzdobou? To je sice pravda. Ale přestože se tady pouze zuje a svlékne si kabát, stihne si za tu chvilku určitý obrázek o tom, jak na ni příchod k vám domů působí. Tak co myslíte, je lepší, když je vaše předsíň strohá, tmavá či přeplácaná, nebo když přivítáte návštěvu v útulné místnosti vkusně vyzdobené vánočními dekoracemi?

Stačí třeba jen girlanda nebo světelný řetěz na schodišťovém zábradlí. Adventní věnec na vstupních dveřích. Lucerna u vchodu. Prostě cokoli, co navodí vánoční atmosféru.

V kuchyni vsaďte na textilie

Při vánoční výzdobě byste neměli opomenout ani kuchyň. Ale zvláště do malých místností, kam se pomalu ani nevejdete, můžete jen obtížně rozvěšovat vánoční ozdoby. Není to však až tak nutné. Slavnostní atmosféru sem vnesou třeba jen utěrky a chňapky s vánočními motivy. Taky můžete dát pár drobných dekorací na okenní parapet.

Jídelna a obývák v plném lesku

Na těchto prostorech si většina z nás dává nejvíce záležet. Není divu, vždyť u jídelního stolu trávíme o Vánocích spoustu času stejně tak jako v obývacím pokoji u stromečku. Záleží jen na vás, jestli výzdobu pojmete ve velkém stylu se spoustou lesklých zlatých a stříbrných dekorací, nebo spíš skromněji se jmelím a několika svíčkami či úplně netradičně, třeba že umístíte ozdobenou větev ze stromu přímo nad stůl.

V ložnici to nepřehánějte

Také v ložnici by mělo být patrné, že se chystáte na nejkrásnější svátky v roce. Pojměte to však raději minimalisticky. Stačí větvička jmelí ve váze nebo zavěšená na lustru, pár vánočních ozdob zachycených za rám zrcadla nebo několik vánočních dekorací a svíček na komodě či okenním parapetu.

Zdroj: redakce ve spolupárci se specialisty Mountfield

5.12.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist