Potřebujte umyvadlo? Zajímavé umyvadlo?

Umyvadlo můžeme vnímat čistě účelově a nebo také jako předmět takřka výtvarné hodnoty. Ať už je to jakkoliv, vždy by mělo splňovat v prvé řadě praktické parametry a teprve pak může přijít na řadu úvaha o tom, zdali se náhodou nemůže umyvadlo stát i něčím víc, než jen čistě účelovým a praktickým doplňkem koupelny. Je to jen na Vás.

125741-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Zní to možná jako banalita, ale jak byste odpověděli na otázku pátrající po všech těch vlastnostech, které umyvadlo musí mít a které musí splňovat?  Jaké jsou tedy praktické parametry umyvadla?

1.umyvadlo by nemělo být jen průtokovou „nádobou“ na vodu, ve které si umyjete ruce, obličej a nebo jen vyčistíte zuby. Praktickou součástí je např. odkládací plocha, kam si můžete dát hodinky, snubní prsten, kam položíte kartáček, sponku do vlasů a nebo třeba zátku uzávěru odtoku, čili klasický „špunt“.

2. v současné době je již celkem běžné, když mají umyvadla tzv. samočisticí povrchy, které velmi usnadní údržbu a čistění umyvadla.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Samočistí povrch je pak takový povrch, který je v prvé řadě relativně dokonale hladký a nemůžou tak na něm ulpívat nečistoty (jednoduše „stečou“ z povrchu) a pak také bývá obohacen o chemické sloučeniny či prvky (např. stříbro), které jsou přirozenou desinfekcí a napomáhají zvyšovat hygienickou úroveň prostředí.

3.pokud je vás v rodině víc a všichni se pak v ranním shonu střídáte o umyvadlo, pak zkuste elegantní řešení v podobě dvojumyvalda. Není o tolik dražší, než umyvadlo „normální“ a rozhodně je to zajímavé řešení, díky kterému bude vaše ranní či jakákoliv jiná hygiena minimálně klidnější a komfortnější.

TIP: zkuste pak volit nejen takové umyvadlo, které vyhovuje praktickým požadavkům, ale zvažte i design a také to, zdali by se umyvadlo nemohlo stát např. opravdu zajímavým solitérem ve vaší koupelně.

Red.
Foto Ideal Standard, Keramag, Koralle, Dorbracht

5.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist