Potřebujete šatní skříň? Poradíme vám!

Aby vám šatní skříň dobře sloužila, musí být její vnitřní uspořádání účelně vyřešeno. Máme pro vás několik tipů a rad. A nezapomeňte také na vnitřní osvětlení své skříně, přece se nebudete oblékat po tmě.

Pamatujte, že nejčastěji používané věci byste měli mít po otevření ihned po ruce. Pro ty sezónní si klidně můžete sáhnout výš nebo hlouběji.

Ať už si budete šatní skříň stavět z nějaké stavebnice sami, nebo si necháte skříň postavit odbornou firmou, v každém případě by mělo být dodrženo několik základních pravidel.

Základní pravidla

1. Každodenně používané věci (např. spodní prádlo atp.) se umisťují do výšky kolem 120 cm (uvažujeme průměrnou výšku člověka 185 cm).

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

2. Sezónní oblečení, kabáty a péřové bundy zavěste např. na sklápěcí šatní tyč, která jinak zůstává i s oblečením až u stropu a ponechává místo každodenním věcem. Mechanismy sklápěcích  tyčí (někdy označovaných jako „stahovací“ tyče) nabízí opravdu každý výrobce a vždy si  je můžete dokoupit v Ikea.

3. Nedělejte si šatní skříň hlubší než 60-70 cm, budete se v ní ztrácet. Naopak skříň s hloubkou menší než 40 cm je také nepraktická. Výška skříně je individuální, ale úložný prostor ve výšce nad 2,5 m je už opravdu těžko dostupný a měl by uchovávat jen občas používané věci (např. lůžkoviny pro návštěvu).

4.
Nejen pro muže, kteří nosí kravatu, jsou praktické drátěné závěsné programy umístěné např. na vnitřní straně dveří skříně.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie

5. Pokud si vyberete skříň se zrcadlem, pak by vždycky mělo být opatřeno bezpečnostní fólií! To berte jako zákon, zejména, máte-li děti!

6. Je-li to možné, vyvarujte se umisťování bot do šatní skříně. Důvod je zřejmý, používaná obuv nevoní.

TIP: Nezapomeňte na vnitřní osvětlení skříně, které vám usnadní orientaci mezi uloženými věcmi. Světelné zdroje se nejčastěji umisťují na strop skříně jako bodové lampy. Pokud umístíte skříň do ložnice, bude takové osvětlení navíc ohleduplné k tomu, kdo na rozdíl od vás ještě případně spí. Nebudete nikoho rušit rozsvěcováním velkého světla a zároveň si při oblékání nebudete muset vybírat šaty potmě.

Red.
Foto SatniSkrineHeureka, Woodface

31.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist