Potřebujete rychle vylepšit svůj byt? Použijte samolepku na zeď!

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dodat šmrnc kterékoli místnosti u vás doma, je pořídit si samolepku na zeď. Jejími výhodami jsou široký výběr, nízká cena a snadná aplikace. Přilepíte ji totiž během několika minut.

6de-tapetentapete-eden-grau-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: 5qm.de Tapeten

Samolepka na zeď rázem změní v interiéru atmosféru. Můžete si vybrat libovolný motiv, který bude ladit se zbytkem pokoje, nebo naopak s ním bude v kontrastu. Přitom se nemusíte otravovat s malířskými barvami nebo s tapetami a lepidlem. Dokonce ani s následným nepořádkem, resp. úklidem. Nemusíte totiž malovat nebo dokonce tapetovat celý byt, ba ani pokoj.

Dejte pozor, aby samolepka nesplývala s výmalbou

Při výběru samolepky myslete nejen na vhodný motiv, který k vám domů „sedne“, ale berte v potaz také barvu podkladové stěny. Samolepku sice bez problémů umístíte na současnou malbu, ale její odstín hraje důležitou roli. Je nutné totiž zvolit takovou barevnou kombinaci, aby motiv samolepky pěkně vynikl na zdi.

Monochromatickým obrysem nic nezkazíte

Pokud samolepka na stěnu zobrazuje jednoduchý motiv v obrysech a je jednobarevná, snadno najdete vhodnou kombinaci s podkladovou barvou použitou na stěně.

Přitom nemusíte nijak zvlášť brát v potaz velikost obrázku. Ať již zvolíte velkou nebo menší, pravděpodobně nebude v interiéru působit nijak rušivě.

Pohádkové motivy, květiny, zvířátka nebo citáty

Když rádi zahrádkaříte a milujete přírodu, určitě budete vybírat spíše ze samolepek, na nichž jsou rostlinné motivy a květiny. Touží vaše dítě po domácím zvířátku? Splňte mu co nejrychleji jeho přání. Určitě se na vás nebude zlobit, že to zatím bude jen prostřednictvím samolepky na stěně v jeho pokoji. Nebo mu můžete udělat radost některou z jeho oblíbených pohádkových postaviček.

Pokud rádi cestujete, budete si chtít možná připomenout některá místa prostřednictvím samolepky v obýváku. Co třeba motiv Eiffelovy věže v Paříži nebo Colossea v Římě, případně některá z dalších slavných staveb? Do kuchyně si zas můžete dát motiv oblíbeného odpoledního šálku čaje nebo kávy.

A potrpíte-li si na intelektuální prostředí, možná svůj byt raději ozvláštníte samolepkou na zeď, na níž je nějaký moudrý citát.

Text: Ivana Kukalová

25.8.2017 9:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist