Potřebujete do koupelny nové umyvadlo a baterii? Poradíme vám, jak vybrat správně!

Zařizujete koupelnu a hledáte vhodné umyvadlo? Nejdříve si ujasněte, jak velké potřebujete a zda se vám vejde do koupelny. Promyslete také jeho umístění. Při výběru nepodceňujte materiály, protože speciální povrchová úprava má tu výhodu, že voda z jejich povrchu okamžitě stéká, kapky už neulpívají a nezasychají. Díky tomu se budou lépe čistit a vy ušetříte čas při úklidu.

1meir-australia-pty-ltd_square-matte-black-wall-spout-by-meir-australia-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Meir Australia Pty Ltd

Z jedné série

Designéři navrhují koupelnové sety jako celek. To znamená, že každé umyvadlo patří do skupiny dalších prvků koupelnového vybavení, které spolu působí tvarově kompaktně, harmonicky a elegantně. V designových řadách tedy najdete umyvadla různých rozměrů a typů, takže si určitě vyberete to, které se vejde právě do té vaší koupelny.

Komfortní jsou široká umyvadla, a ta paradoxně mohou i malou místnost příjemně odlehčit. Velmi praktická jsou nábytková umyvadla v kombinaci se skříňkou, která nabízejí rozsáhlé odkládací plochy na keramice i uvnitř skříňky. Pro vícečlenné domácnosti jsou nejvhodnější dvojumyvadla.

Moderní styl vaší koupelně dodají zápustná nebo polozápustná umyvadla, která můžete osadit i ve více kusech vedle sebe do atraktivních desek z rozmanitých materiálů.

Keramika je jistota

Nejoblíbenějším a také nejpraktičtějším materiálem zůstává dosud nepřekonaná keramika. Současné moderní povrchy koupelnového vybavení mají jednu nespornou výhodu, a tou je snadná údržba. Navíc jejich hladký povrch minimalizuje výskyt bakterií, protože na něm neulpívají ani kapky a nečistoty. Odpadá tedy neustálé mytí a leštění umyvadla. Stačí ho jen občas otřít vlhkým hadříkem. Ideální je použít utěrku z mikrovlákna.

Baterie, co šetří vodou

Správně vybraná vodovodní baterie vás nadchne nejen atraktivním designem, ale hlavně bezproblémovým chodem se snadnou údržbou i úsporou vody. Můžete vybírat mezi pákovými nebo bateriemi s kohoutkem, záleží jen na vašem vkusu.

K dispozici jsou omezovače vody v kartuších, perlátory i omezovače průtoku horké vody. Kartuše mohou být vybaveny speciálními systémy, které dokážou snížit spotřebu vody u umyvadlové baterie až o polovinu. Omezovač teploty vody pak nejen šetří energii potřebnou k ohřevu vody, ale slouží i jako prevence proti opaření.

Velmi oblíbená je také baterie termostatická. Ta potřebuje nejkratší dobu k dosažení požadované teploty vody, snadno se ovládá a je opatřená pojistkou proti opaření horkou vodou. Dokonce automaticky zastaví přívod v případě přerušení dodávky studené vody.

Vsaďte na klasiku

Co se týče barevnosti, jednoznačně vede bílá. Trendy jsou koupelny, které jsou především vysoce funkční a stylově čisté. K tomu přispívají jednoduché linie v kombinaci s vhodně zvoleným koupelnovým nábytkem. Důraz je kladen na použití kvalitních materiálů a dokonalé zpracování. Preferujete-li útulnost, podpoříte ji pomocí oblých tvarů.

Nicméně platí, že současná doba přeje rozmanitosti a možné je vlastně vše – takže ať už zvolíte kulaté nebo hranaté umyvadlo, vsadíte na retro nebo etnický styl, je to jen na vás a vašem vkusu.

 

20.7.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist