Posuvné stěny a dveře v interiéru

Již jsme se naučili brát malé interiéry jako výzvu a snažíme se vám nabízet alternativní řešení pro optické zvětšení vašich domovů. I dnes vám přinášíme zajímavý tip v podobě posuvných komponentů jako jsou dveře a stěny, které šetří prostor, jsou designovým prvkem a současně zajišťují soukromí v open space prostorech.

Pořízení bytu o dispozicích 1kk nebo 1+1 je dnes cenově výhodnou investicí, avšak jeden člověk si málokdy může dovolit takový byt, má-li mít alespoň nějaké slušné rozměry a pro dva je zde zase málo soukromí. I když jak se to vezme. Chce to mít jen trochu fantazie.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerie

Lokální místnostiopen space bytu lze řešit například pomocí posuvné stěny. Jedná se velice moderní, komfortní designový prvek, který dělá z bytu zcela variabilní interiér. Velmi často se posuvných stěn využívá k oddělení například ložnice, kde je zapotřebí trochu intimního soukromí. Pokud tedy ovšem nechcete každý večer rozkládat sedací soupravu a ničit si tak podlahy i záda.

Nejen, že posuvná stěna prostor dělí, ale současně jej také sama dotváří. Stěnu můžete nechat úplně zasunutou nebo naopak ji zcela uzavřít. Nicméně lze ji nechat také pouze do poloviny zakrytou a tak docílit zajímavého optického rozčlenění prostoru.

Další velmi výhodnou „posuvnou alternativou“ jsou takzvané „šoupačky“. Posuvné dveře jsou naprostým zadostiučiněním pro malé interiéry, kde se každý centimetr  vyvažuje zlatem. Navíc je velkou výhodou, že i u nás se trh zaměřil na tyto bytové elementy, šetřící prostor a výrazně se „zakousl“ do vylepšování jejich designu i samotné funkce.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Dnes si můžete vybrat posuvné stěny i dveře o specifickém stupni hlučnosti nebo s různou obtížností manipulace. Samozřejmě od těchto a mnoha dalších atributů je také odvozena cena, nicméně co do kvality života v menších interiérech se vám to vždycky vrátí.

Lucie Sýkorová

Foto: freshome.com, yourhomeonlybetter.com,  gerberbabycontest.net, nowoscibudowlane.pl, theluxhome.com, bs2h.com

2.4.2013 4:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist