Postelová móda

Tak, jako se móda nevyhýbá intimním částem oděvu, tak nejsou k módním vlivům hluché ani intimní části obytného interiéru. Mluvíme přirozeně o ložnici, která navíc postupně přestává být jakousi tabuizovanou třináctou komnatou, ale stává se regulérní součástí byt určenou k relaxaci, odpočinku a také pochopitelně ke spánku. A nic nečiní ložnici ložnicí více, než přítomnost postele. A i ty mají svou módu

124678-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Při pořizování postele, ať už pro jednu, dvě a nebo dokonce více osob, by neměly být opomenuty základní pravidla, respektive základní kritéria upravující nákup zdravotně vyhovujícího lůžka. Na druhou stranu, v drtivé většině se postele prodávají jako rám, někdy rám s roštěm a výjimečně i s matrací. Vybrat je tedy možné designově vyhovující lůžko a pak dokoupit adekvátní rošt a matraci. Tyto nepostradatelné komponenty pochopitelně prodejci postelí nabízí, pouze je pro lepší efekt nezahrnují do anoncované ceny postele.

Postele – inspirativní fotogalerie

A jaká je dnešní „móda“ ?

Na takovou otázku je v postatě jednoduché odpovědět. Každá postel, která je ambiciózní stát se reprezentantem současných trendů, by měla být vybavena čelem, ať už tradičně řešeným, nebo jen v náznaku a zkratce. Klasikou moderních lůžek je čelo rozvinuté do podoby jakéhosi čelního panelu s úložnými, nebo odkládacími prostory. Nejčastěji tedy bývá takového monolitické čelo vybaveno např. nočními stolky.

Sloh

Zcela jednoznačně dominují takové kreace, které nějakým způsobem navazují, citují a nebo jinak vycházejí z tradice minimalistického tvarosloví. V podstatě se tedy jedná o retro design, který je ale nějak aktualizován, např. novými povrchovými úpravami, které jsou možné pouze díky zcela současným, novým technologiím.

Karel Holý
Foto Jasen, Kovany nabytok, Nabytek z orechu

8.11.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist