Postel s čelem a nebo bez čela?

Je to na první pohled velmi banální otázka, ale na druhou stranu může právě čelo postele být tím, kdo sehraje ve vaší ložnici hlavní roli. Stačí si jen uvědomit, k čemu čelo slouží, co přináší a co naopak bere. Kupujete si novou postel?

125361-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Člověk je tvor pocházející z přírody a ne z městské porodnice. Kdysi žil ve volné přírodě a má proto celou řadu instinktů, které si ani neuvědomuje a které ovlivňují jeho chování stejným způsobem, jako např. strach ze tmy, respektive z neznáma. A jak to souvisí s čelem vaší postele?

O čem je čelo postele? Dotek divočiny?

Čelo je ve smyslu výše uvedeného bariérou, je ochranou, kterou vnímáme jako pojistku bezpečí. Od zátylku či temene hlavy tedy na nás nic „nemůže zaútočit“. Civilněji řečeno, člověk se ve většině případů cítí lépe, když je jeho lůžko v době spánku z jedné stany nějak kryté, ať už čelem, stěnou nebo jinak. Podobné instinkty u člověka postupně slábnou a stále méně je můžeme pozorovat v našem chování, ale přehlédnutelné nejsou. Proč se bojíme tmy?

Postele – inspirativní fotogalerie

Čelo může posloužit jako opěradlo ve chvíli, kdy si chcete v posteli třeba číst nebo se posadit a sledovat TV.  Díky čelu tedy může vaše postel fungovat také jako chaise longue, pohodlné křeslo atd. Jednoduše už to nebude „jenom“ postel.

A nevýhody? Spíše jen upozornění

Těžko nějakou vyloženě ne-výhodu najít. Pokud budete kupovat postel s čelem i pelestí (tedy „zadním čelem“, které máte u nohou), pak si dejte pozor na to, abyste se do postele vešli. Pokud měříte 185 cm, rozhodně vám nestačí prostor vymezený čelem a pelestí v délce 190cm a potřebujte minimálně 210cm!

Red.
Foto Amber Interier a BluTimes

27.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist