Postel pro šťastný život

Postel je velmi důležitou částí nábytku domova každého z nás. V posteli trávíme až jednu třetinu svého života. Mnohým z nás slouží postel kromě spánku také k relaxaci či četbě, nevyjímaje milostné hrátky. Vhodná postel se proto odráží nejen na kvalitě spánku, a tím i na celkovém odpočinku, ale i na dobré náladě, psychické odolnosti vůči stresu a míře soustředění.

127950-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Spánek regeneruje centrální nervový systém, ale i páteř, klouby a vnitřní orgány. V dnešní uspěchané době se postel pro většinu lidí stává jediným možným místem k relaxaci a odpočinku. Podle toho by si měl každý z nás zvolit tu nejvhodnější postel. Není pravidlem, že jedna vyhovující postel je vhodná pro každého. Nutné je zvolit nejen správnou postel, ale i vyhovující prostředí, ve kterém spíme. Vhodné podmínky pro zdravé spaní tvoří i správná teplota, vlhkost a celkové působení interiéru.

Při výběru postele a matrace je rozhodujícím faktorem věk, výška, hmotnost, zdravotní stav a zvyklosti spaní každého jedince. Ideální postel tvoří několik prvků: postel samotná, rošt, matrace, polštáře, nevyjímaje přikrývky a lůžkoviny. Lidské tělo během noci totiž produkuje vlhkost. Kvalitní postel by tak měla být i vzdušná a snadno větratelná.

Postel

Jak již bylo zmíněno, postel by si měl každý z nás vybrat na základě svých rozměrů a hmotnosti. Správná délka se vypočítá součtem výšky postavy a tzv. patního prostoru (délka nataženého chodidla). Nejvhodnější šířka postele je co možná největší. Postel by měla splňovat konstrukční pevnost a prodyšnost. Prodyšnost je nutná pro udržování cirkulace vzduchu. Nevhodné postele jsou takové, jejichž rámy sahají až k zemi a mají úložný prostor. Zde je naprosto znemožněna právě nutná cirkulace vzduchu

Matrace

Zásadní vliv na náš spánek a i na naše zdraví má matrace. Vývoj moderních materiálů totiž zvyšuje znečištění životního prostředí. Zvyšuje se produkce látek, které mohou mít škodlivý dopad na lidské zdraví. Vyberte si proto takovou matraci, která je vyrobena v souladu s ekologickými standardy používanými v textilním průmyslu jako nabízí matrace DORMEO.

Matrace jsou vyráběny z paměťové či latexové pěny, jsou anatomicky přizpůsobivé a podporují zakřivení páteře, což má zásadní vliv také na správný růst dětí. Matrace s vrstvou Ecocell mají navíc trojrozměrnou buněčnou strukturou, trvale elastický materiál, který zachovává teplo a naopak odvádí vlhkost. Díky své vysoce kvalitní pěně nové generace poskytne vám i celé vaši rodině ochranu proti bakteriím a plísním. Matrace je vhodná také pro osoby s vyšší tělesnou váhou.

Rošt

Druhá nejdůležitější část lůžka je rošt. Jeho funkcí je udržet tělo ve fyziologické poloze. Nejkvalitnější rošty jsou lamelové. Dle tloušťky a počtu lamel se odlišují v kvalitě. Čím více lamel o menší šířce, tím je rošt kvalitnější.

Polštáře a přikrývky

Hygienu celého lůžka ovlivňuje vhodná ložní souprava. Mezi vhodné lůžkoviny patří produkty z dutého vlákna nebo ovčí vlny. Výhodou je jejich lehkost, vzdušnost a optimální hřejivost. Zároveň vytváří nepříznivé prostředí pro roztoče, které jsou vhodné i pro alergiky.

Lůžkoviny

Opět zde platí pravidlo přírodních materiálů, které umožňují vzdušnost a tím tak zamezení vytvoření živné půdy pro roztoče. Vhodným materiálem pro lůžkoviny je 100% bavlna. Kvalitní a pružné materiály usnadní nejen spánek, ale také povlékání. Originální lůžkoviny dodají vaší ložnici navíc originalitu a styl jako Dormeo TREND SET, povlečení měnící barvy během vašeho spánku.

KVALITNÍ SPÁNEK JE VELMI DŮLEŽITÝ PRO VAŠI FYZICKOU A PSYCHYCKOU POHODU
více na WWW.DORMEO.CZ

PR ČLÁNEK

Postele – inspirativní fotogalerie

24.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist