Postel, postele a móda

I taková intimní místnost, jakou je ložnice, podléhá módním trendům a platí to i o samotných postelích. I ty mohou být zcela moderní, futuristické či lehce nebo úplně konzervativní. A jaká je ta současná móda? Podle čeho se postele „oblékají“?

Je to vlastně stejné, jako s jakýmikoliv zařizovacími předměty. Uživatelský standard a veškeré ergonomické či zdravotní normy, jsou stále přísnější a zmíněný standard se den co den přibližuje tomu, co ještě včera bylo luxusem. Jinými slovy řečeno, nikoho už dnes nepřekvapí, že postel nebo matrace je zdravotní, protože se s tím počítá. Je to běžná věc, asi jako to, že se v botách dá pohodlně chodit a na židli že se dobře sedí.

A design?

Ložnice a potažmo postele mají svým způsobem výjimečné postavení. Designéři jakoby se snažili stále zachovávat jejich intimitu a tak svou kreativitu vedou trochu jiným směrem, než v případě navrhování např. sedacích souprav. V každém případě platí, že postelová móda je:

Postele – inspirativní fotogalerie

1.jednoduchá, bez ozdob a ornamentů

2.střídmá a zároveň elegantní

3.maximálně pohodlná a ležérní

4.s jistou dávkou smyslnosti

5. v podstatě „měkce“ pravoúhlá s minimálním počtem tvarových vln a rádiusů

Red.
Foto Frighetto, Cappellini

24.7.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist