Postarejte se o srdce svého domova!

Za srdce domova bývá často považována klimatizační či vytápěcí jednotka, za kterou se v dnešní moderní době berou tepelná čerpadla, plynové i elektrické kotle a také kotle na tuhá paliva. Aby toto „srdce správně bilo“, mělo by se pravidelně udržovat, neboť za sezonu se zanáší a opotřebovávají se různé komponenty.

Hodně rozšířený tepelný zdroj je plynový kotel, který by se měl pravidelně servisovat každý rok, aby se ověřila správnost jeho funkce a hlavně to, zda je bezpečný pro Vaši domácnost a neohrožuje zdraví v důsledku špatného spalování nebo úniku plynu. Při každé servisní prohlídce se ověřuje i to, co Váš kotel spaluje a vypouští do ovzduší, podobně jako emise u vozidel. Pokud přirovnáme plynový kotel k autům, tak s nadsázkou můžeme říci, že kotel za sezonu ujede cca 60 tis.km a to pravděpodobně dopřejete svému autu také nějakou tu údržbu či výměnu olejů nebo dalších komponentů. To samé potřebuje i plynový kotel.

Tím, že kotel pravidelně servisujete, šetříte i náklady na energie a nějaká ta ušetřená koruna na spotřebě plynu či elektriky vždy potěší. Pokud máte v domácnosti starší plynový kotel, který není kondenzační, určitě je čas uvažovat o jeho výměně, jelikož Vám může uspořit až 20% nákladů na spotřebě plynu a tím by se dalo říci, že nové moderní technologie se sami mohou zaplatit za pár let. Výměna kotle jde i bez našetřených peněz a to za pouhých 2000 Kč měsíčně na splátky.

Za „servisem kotle zdarma“ od velkých dodavatelů se na faktuře za plyn může schovávat předražená služba. Zkuste si u nás porovnat ceny plynu a elektriky a třeba Vám najdeme peníze například na pěknou dovolenou nebo můžete využít uspořené peníze na pravidelný servis plynových kotlů.

22.4.2021 11:40 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist