Poslední trendy z Milána: barevná skla, pohodlné sedačky a retro prvky

Mezinárodní veletrhy patří ve všech oborech k zachycení toho nejlepšího v dané oblasti. To samozřejmě se týká interiérového designu. Několik aktuálních trendů nastínily prezentace známých firem na veletrhu Salone del Mobile v italském Miláně letos v dubnu. Charakteristickými znaky jsou dokonalá kvalita a jedinečný styl. Toho jsou nepochybně zárukou jména předních designérů, jako je například Arne Jacobsen nebo Patricia Urquiola.

7chaplins-furniture_casa-modernista-sofa-by-moroso-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Chaplins Furniture

Stylové posezení

Není nad příjemný relax u dobré kávy. A to by nešlo bez pohodlné pohovky nebo křesla. Tvary tohoto nábytku se samozřejmě postupem času mění. Někdy jsou moderní ostré hrany, jindy naopak frčí zaoblené rohy i opěrky. Letošek je evidentně rokem kompromisů. Na posledních modelech najdete kombinaci obojího. Strohé linie jsou mírně zaoblené, hrany lehce zkosené, takže vzniká nábytek, který minimalisticky pojatému interiéru přidá na útulnosti.

Klíčovým prvkem je barva

Pro každý zrakový vjem je stěžejním momentem barevné ladění. Designéři se evidentně nenechali ovlivnit pouze barvami roku 2018, kterými jsou mysticky fialová Ultra Violet a kouřově růžová Heart Wood. V interiérech se i nadále objevují oranžové tóny šťavnatých pomerančů, smaragdově zelené blížící se občas až k odstínu khaki nebo různé kombinace obsahující barvy duhy. I nadále zde kraluje také modrá ve všech svých podobách. A stále jsou samozřejmě in aranžmá v neutrálních a chladnějších odstínech.

Nedokonalá dokonalost

Stále víc se rozvíjí se krása nedokonalosti, která spočívá zvláště v asymetrii, zubatých okrajích, opotřebovaném, odřeném až zrezivělém povrchu. Přestože to tak možná na první pohled vypadá, nic však ani tady není ponecháno náhodě. Ve skutečnosti má každá nerovnost a vada jasný záměr, jak dosáhnout potřebné atraktivity a neobvyklého vizuálního efektu. K tomu slouží také použité materiály, jejichž povrch často působí roztříštěným dojmem.

Barevná skla a zrcadla

Sklo dokáže velmi zajímavým způsobem ozvláštnit každý interiér. Návrháři jsou si toho samozřejmě vědomi a rozhodli se naplno využít hru světla a barevně tónovaných skleněných ploch také u nábytku, ať už se to týká polic, příborníků, nebo konferenčních stolků a vyhlášených kouzelníků – zrcadel.

Retromanie stále nekončí

Opakující se cykly se nevyhýbají ani prvkům v interiérovém designu. Dokonce to vypadá, že dochází k odklonu od (v poslední době hodně populárních) sedmdesátých let a začíná návrat do období let padesátých. Samozřejmě se zachováním komfortu, který je standardem v 21. století.

16.5.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist