Poslední dekorační trend: polo-vymalované zdi

Design zdi je jedním z hlavních detailů v každém interiéru, protože jsou to právě zdi, které spoluvytváření atmosféru dne a naši náladu. Můžeme si vybírat mezi nátěry, tapety, vzory vyrobené přes šablony a další. Dejte prostor své fantazii, buďte kreativní nebo se nechte inspirovat našimi tipy v oblasti designu stěn.

Průchod pro množství barevných kombinací

Právě jedním ze způsobů, který můžete použít je vymalovat nebo vytapetovat pouze polovinu z vaší stěny. Kterýkoliv klidný a neutrální prostor může být příjemně ozvláštněn nebo i extravagantně nabit modernou pomocí této techniky, která dává průchod nekonečnému množství barevných kombinací. Tento způsob je vhodný pro jakýkoliv druh interiéru, od dětského pokoje po vstupní chodbu. Můžete vytvořit zcela neobvyklý designový prvek ve vašem bytě a to i například se sníženým rozpočtem, protože tuto techniku můžete uplatnit sami a bez profesionální pomoci.

Linie si předmalujte křídou

Možná se obáváte, že nedosáhnete přesně takových tvarů, anebo rovných linií, jaké si představujete. Můžete použít starou ověřenou metodu, a to dětskou křídu na tabuli. Křídou, která bude co nejblíže barvě, kterou používáte a „předmalujte“ si s ní linie a tvary, které chcete finálně vytvořit na své stěně. Pokud se obáváte, že přesáhnete linie předkreslené křídou, použijte papírovou pásku. Budete tak mít jistotu, že barva nebude někde jinde, než požadujete.

Přesah jako designový detail

Takovéto způsoby ale můžete využít jen, jestliže chcete docílit striktně uzavřených, přesných linií, barev, které budou zcela oddělené. Tvrdé linie ale nemusí být vašim cílem, přesah, který vytvoříte se štětkou na malování, nebo válečkem může být neobvyklým designovým detailem vašeho pokoje. Můžete ovšem použít barvu ve spreji a získáte tímto způsobem postupný, jemný přechod z jedné barvy do druhé. K dosažení podobného efektu můžete použít i houbičku na mytí. Vytvoříte tak rovněž efekt postupného, jakoby bublinkového přechodu v další barvu.

Pokud vás baví experimentovat, zkoušet neobvyklé designové efekty a odlišit si svůj interiér od interiéru vašich blízkých, tato metoda je pro vás ta pravá.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

1.8.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist