Posezení u plápolajícího ohně si můžete dopřát i v domě bez komínu

Je sychravý podzim a do toho venku řádí konovarius, člověku tak nezbývá nic jiného než trávit večery, někdy i celé dny, doma. Pokud i vás nutí okolnosti zdržovat se více ve svém domácím prostředí, určitě se zabýváte myšlenkou, jak si pobyt doma co nejvíce zpříjemnit.

posezeni-u-plapolajiciho-ohne-si-muzete-doprat-i-v-dome-bez-kominu.jpg Zdroj: Bigstockphoto.com, Klarstein.cz

Příjemnou atmosféru vám doma navodí například i elektrický krb. Kromě toho, že váš domov zútulní, dokáže ho také příjemné zahřát, a to doslova. Například i v panelákovém bytě se tak budete cítit jako na chatě.

Nemusíte stavět komín

Už při plánování nového domu, nebo interiéru, řada lidí touží po krbu. Ten je však možný většinou jenom v rodinném domě. Ale ani v těch už nebývají krby s komínem samozřejmostí. Řada lidí se jim vyhýbá, protože krb společně s komínem zabírají příliš mnoho místa. To se odráží také na konečné ceně stavebních nákladů.

Kromě toho se při stavbě krbu a komína zvyšují požadavky na požární bezpečnost v domě, což může způsobovat následné problémy při kolaudaci. V případě instalace elektrického krbu vám tyto problémy nehrozí. Komín nepotřebujete, nebezpeční požáru nehrozí, a pokud budete dobře vybírat, elektrický krb vám zabere opravdu jen minimum místa.

Uklízení popelu se vás netýká

Elektrické krby mají tu výhodu, že nevytvářejí špínu a kouř. Právě ty mohou být v rodinném domě, kde člověk tráví celé dny, problém. Pro lidi, kteří mají různé alergie, astma a jiné dýchací problémy či nemoci může být krb učiněným zlem. Elektrický krb je tak vhodnou variantou, pokud chcete, aby zůstala vaše domácnost čistá a zdravotně nezávadná.

I virtuální oheň má terapeutické účinky

Řada lidí touží po krbu, protože je pohled do otevřeného ohně uklidňuje. Mají pravdu, Sledování ohně má opravdu terapeutické účinky, jak bylo zjištěno ve tři roky trvající studii Dr. Christophera Lynna na University of Alabama. Ten pouštěl celkem 226 dobrovolníkům různá DVD se záznamy plápolajícího ohně, pozoroval jejich chování a měřil jim tlak. Zjistil, že se lidem při sledování plamenů probouzí pravěké instinkty a klesá jim krevní tlak.

Navodí příjemné teplo

Elektrické krby už dávno nejsou nevzhlednou škatulí, která „žere” moc elektřiny. Současní výrobci myslí na to, že každý má jiný styl, do každého domu, respektive bytu se hodí jiný vzhled. Někdo má rád rustikální venkovský styl, jiný zase moderní urbanismus. Lidé si tak mohou vybrat z nejrůznějších designů, materiálů a velikostí.

Důležité ale je, že ani elektrické krby nejsou jenom zdrojem vizuálního vjemu. Mají i různé funkce. Tou nejdůležitější je to, že vydávají teplo. Většinou mají dva stupně tepla a dokáží vyhřát i větší obývák. Komplexnější elektrické krby tak fungují podobně jako třeba moderní topení v podobě infrapanelů. Mají termostat, který si můžete nastavit na jednotlivé dny v týdnu, mají funkci Open Window Detection, díky které se výhřev vypne, pokud rozpozná, že se v místnosti větrá, mají dokonce i pojistky proti přehřátí.

Mezi další funkce patří například i možnost nastavení různé intenzity nebo dokonce barvy plamenů, intimní osvícení místnosti v podobě LEDek kolem krbu. Jiné zas mají přihrádku na dřevo a vypadají tak ještě realističtěji.

Dáte ho i do panelákového bytu

Bydlíte v bytě a přesto si chcete po večerech užívat plápolání ohně? Elektrické krby mají tu výhodu, že je můžete umístit v podstatě kamkoliv, kde je elektrická zásuvka. Pokud se tedy rozhodnete pro elektrický krb až po přestavbě či rekonstrukci, není to problém. Elektrický krb jednoduše namontuje na stěnu nebo umístíte na podlahu. Některé menší krby dokonce postavíte na stůl. Potom stačí strčit kabel do zásuvky a můžete si užívat blahodárný vliv plápolajících plamenů.

26.11.2020 12:02 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: elektrický krbkrb

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist