Posezení na svítícím nábytku

Ve světě nábytku už bylo objeveno mnoho, ale v poslední době se stává populární nábytek budoucnosti – takový, který září do tmy.

134156-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

Lehký materiál, kovová konstrukce z odlehčené oceli a maximální vzdušnost. To jsou specifika moderního nábytku. Zpravidla bývá tento designový trend interiérového vybavení doprovázen chladnými tóny bílé barvy, ale nevyhýbá se ani černé, což je trochu překvapivé.

Nicméně světlo si svou cestu najde i v takto tmavé barvě. Ba naopak, je možná ještě daleko příjemnější, nežli tehdy, prostupuje-li bílou.  Svítící nábytek – tedy hovoříme-li o sedacím nábytku, jako jsou lenošky, křesla, taburety, židle, sedací soupravy a válendy, v sobě mívá zabudované odolné a úsporné LED diodové panely, které vydrží mnoho let.

Díky těmto eko-úsporným svítícím kouskům nábytku už nebudete ve svém obýváku snad potřebovat ani stojací lampy. Ačkoliv to by možná bylo trochu přehnané. Vždy je nutné počítat s tím, že když se člověk do křesla usadí a rozsvítí jej, pak jeho postava určitý světelný úhel blokuje, takže pokud chcete, aby moderní sedací souprava simulovala lampičku na čtení, jednoduše na ní nesmíte sedět.

Jako hlavní materiály potahovin – neboť zde se o nějakém čalounění rozhodně hovořit nedá – jsou umělé materiály s příměsí viskózy a elastanu. Jsou odpružené a mají překvapivě vysokou nosnost až 150 kg.  Díky jejich síťové perforaci by si asi jen málokdo vážící více, nežli 10 leté dítě, troufnul jakkoliv neohrabaně se na tato „pavučinová křesílka“ usadit.

Lucie Sýkorová
Foto: pursuitist.com, adoreyourplace.com, meritalia.it

10.7.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist