Pořizujeme si novou matraci: pružinová versus pěnová

Vybíráte si novou matraci na spaní a váháte nad výběrem té správné? Nebojte se, nejste v tom sami. Vždyť na trhu existuje tolik možností – a při výběru té pravé si chce dát člověk pořádně záležet. Přeci jen novou matraci si nekupujete každý den. Přichází tedy zásadní otázka, kterou matraci zvolit? Pěnová nebo pružinová matrace?

V následujících řádcích vám dáme o obou druzích tolik informací, že váš výběr se tím podstatně zjednoduší. A také se dozvíte, kterou vlastnost by vaše budoucí matrace měla rozhodně splňovat. Díky této vlastnosti si dopřejete perfektní odpočinek každou noc. A kdo by nechtěl mít klidný a ničím nerušený spánek?

Výhody pružinových matrací

Mezi zásadní výhody pružinové matrace patří to, že je:

  • prodyšná,
  • má vysokou nosnost
  • a také dlouhou životnost.

Pojďme si všechny zmíněné body projít podrobně. Pružinová matrace je vysoce prodyšná, na což navazuje i fakt, že je mnohem více odolná vůči roztočům, v porovnání s jinými druhy matrací. Také má velkou nosnost, takže se nemusíte bát toho, že by vás neunesla po tom, co si dopřejete pořádné gurmánské menu a večer se s chutí svalíte do postele.

Pozor si u pružinových matrací musíte dát pouze na to, že nejsou vhodné na polohovatelné rošty. Pružinové matrace se dělí na taštičkové a ty s bonell pružinami. Taštičkové mají tu výhodu, že každá pružina je vložena do tzv. látkové taštičky, a tak se lépe přizpůsobí tělu. Každá pružina reaguje samostatně. U Bonell pružin dojde ke stlačení více pružin a navíc mají nižší nosnost.

Paměťová pěna versus studená pěna

Oproti pružinovým matracím se ty pěnové dělí na několik podskupin. Existují pěnové matrace z paměťové pěny a studené pěny. Paměťová pěna je odolná vůči tlaku a dokonale zkopíruje polohu vašeho těla. V současné době se technologie paměťové pěny využívá také při výrobě sportovní obuvi. A pokud by vás zajímalo, odkud se paměťová pěna vlastně vzala, máme odpověď. Vynalezli ji vědci v NASA. Studená pěna se zase může pochlubit tím, že má skvělou prodyšnost matrace.

Sendvičová matrace

Pěnové matrace jsou tvořeny většinou z několika vrstev, a díky tomu se jim někdy říká matrace sendvičové, protože přesně tak vypadají. Jsou poskládány z pěn, co mají odlišné tuhosti – takže je matrace z každé strany jinak tvrdá. Ruku v ruce s touto metodou vrstvení jde i to, že pěnová matrace může díky vrstvení kombinovat dokonalou kopírovatelnost paměťové pěny s odrazovou pružností a odolností studené pěny. A i přesto, že tyto matrace jsou kvalitní, jejich pořizovací cena je více než přijatelná. Pokud hledáte kombinaci pěnové a pružinové matrace, tak můžete pořídit i pružinovou matraci s ložnou plochou z různých druhé pěn.

Zdravotní matrace

Někteří lidé si novou matraci vybírají podle špatných kritérií: větší roli pro ně hraje cena, než kvalita a životnost. Ale právě vlastnosti matrace by měly být při jejím výběru na prvním místě. V posteli totiž strávíme třetinu svého života, proto je klíčové, aby byla matrace na spaní nejenom pohodlná, ale splňovala i další požadavky a my se ráno probouzeli čerství a krásně vyspalí.

Proto je pořízení kvalitní zdravotní matrace základ. Díky tomu budete mít jistotu, že z takto označené matrace vám nehrozí žádné proleženiny ani přeležení.

Pojďme si to tedy shrnout. Při výběru matrace na spaní máte na výběr ze dvou základních druhů matrací, tedy jak z pružinových, tak pěnových. Oba druhy mají spoustu výhod a záleží na tom, které vám více sednou a na kterých se vám bude pohodlněji spát. Důležité ale je, aby vámi zvolená matrace splňovala kritéria pro zdravotní matrace. Zdravotní matrace vám totiž každou noc poskytne klidný, spokojený, a hlavně kvalitní spánek. Vy se tak ráno budete probouzet čerství a plní energie na nový den.

1.6.2021 1:24 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist