Pořiďte si klidné a pohodlné spaní

Spěte v chladné místnosti, spoře a volně oblečeni a tedy pod teplou lehkou přikrývkou. Tak by mohlo v kostce znít doporučení z řad odborníků a lékařů. Zkuste si pořídit tzv. termopokrývku a spěte třeba nazí.

Spánek je regenerací, stejně tak  nutností a proč si právě tuto nutnost neudělat co možná nejpříjemnější? Není to přece nic problematického a ležení v teplých a volných peřinách je přece velmi příjemné. Platí to ale jen v případě, že se vám dobře dýchá, když je vzduch  čerstvý a když místnost není přetopená se suchým vzduchem a nic vám tedy nevysušuje sliznice. Pamatujte, že dobře se spí při cca 14°C a na takovou teplotu musíte být buďto dobře oblečení a nebo musíte mít kvalitní peřinu.

Spěte v chladné místnosti pod teplou peřinou

Při cca 14°C byste pod obyčejnou peřinou nastydli, tedy pokud si nevezmete teplé pyžamo s dlouhými rukávy a nohavicemi. Takové pyžamo ale může někomu vadit, může škrtit a být jinak nepříjemné, zvláště, pokud se při spaní často převracíte a měníte polohu. Proto je logicky nejpohodlnější spát takřka nahý a přikývat se teplou lehkou peřinou.

TIP: vyberte si tzv. termopokrývku z umělých dutých vláken. Výrobci používají pro označení takového zboží různé názvy a různě popisují technologii (NTN vlákna), díky které je lehká přikrývka schopná zahřát jako těžká „duchna“. Vyžadujte zkrátka termopřikrývku a chtějte znát:

1.možnosti praní v pračce
2.případnou antialergickou úpravu
3.a rozhodně rozměr, zejména délku, která by měla být min. o 20cm větší, než výška postavy, tzn., nenechte se odbít argumenty „to stačí“, protože to nestačí a budou vám koukat nohy ven.

Zkuste třeba termopřikrývku 3MAXXX za necelých 1300 Kč dle výrobce . Na internetu ji najdete snadno.

Red.
Foto Ikea, tchibo.cz

27.10.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist