Pop art nikdy neomrzí

Dlouhou dobu přemýšlíte o nové rekonstrukci vašeho interiéru? Nudí vás zaběhlý, klasický design? Chcete něco extravagantnějšího, ale přesto vkusného s nádechem minulosti? Nechte se tedy unášet v rytmu neotřelého pop-artu.

111837-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

Pop-art je umělecký směr, který se zrodil v polovině 50. let, ale formulovat se začal zhruba v 60. letech. Byl ovlivněn především populární hudbou a komerčním uměním. Mezi jeho charakteristické rysy patří přejímání motivů z předmětů denní potřeby, inspirace velkoměstskou kulturou a jejími vizuálními projevy jako film, či komiksy. Pop-art byl díky své jednoduchosti přístupný běžným lidem.

Při proměně vašeho příbytku buďte kreativní a nebojte se experimentovat. Nezapomeňte však na to, že přeměnit váš byt do stylu pop-art, neznamená automaticky pověsit na zdi obrazy čtyřbarevné Marilyn Monroe. Zaměřte se spíše na rozmanité a křiklavé barvy, které můžete aplikovat na podlahu, přes skříně, obývací soupravy až po kuchyňskou linku. Základním znakem pop-artu je šokovat, upoutat pozornost. Ignorujte proto pravidla klasického designu. Tyrkysově žlutá, která nikdy nevyjde z módy, modrá, černá v kombinaci s bílou, fialová, růžová, to jsou barvy, které dominují tomuto stylu.

Výrazné vzory v podobě čtverců, trojúhelníků na podlaze, puntíky na nábytku nebo na skle, umělá hmota, která je levná a snadno dostupná, to vše je pop-art. Na podlahu je v tomto případě nejlepší teracová dlažba. Jejími nejdůležitějšími vlastnostmi jsou tvrdost a pevnost. Její další výhodou je velká variabilita ve vzorech a barvách. Díky míchání drtí různých barev a tvarů, lze vtvořit originální podlahu s možností vytvoření různých barevných kombinací. Vzory jako puntíky můžete aplikovat na nábytek, na jídelní stůl zase barevné čtverečky. Do obýváku nemějte obavu použít dvojbarevné, pravidelné proužky jako potah na vaši pohovku nebo křeslo. Co se týče kuchyně, zvolte jako materiál lesklý lak v kombinaci s křiklavou barvou a určitě nebudete litovat.

Text: Markéta Kučová
Foto: hoosta.com, diariocreativo.com, plastolux.com, viewhometrends.com, play-mag.co.uk, decodir.com, 86073.com, stylenorth.ca, u.mydeco3d.com

18.7.2013 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist