Pomocníci při přípravě vánočních dekorací

Doba adventních svátků se rychle blíží, nastává všeobecný shon a zároveň snaha o co nejlepší výzdobu našich domovů. V tomto článku vám představíme dva tipy pro předvánoční přípravy. Prvním je tavná lepící pistole pro snadnější aranžování a přípravu dekorací, druhým pak páska pro snadnější balení dárků – nepotřebuje totiž nůžky a tak je díky bezpečné manipulaci vhodná i pro vaše děti..

130956-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Tavná pistole

Aranžmá s vánoční tématikou ze suchých i živých rostlin, ale i dekorace k jiným příležitostem lze vytvořit rychle a přitom přesně a bez ušpinění rukou a materiálu. Pro tyto případy je vhodné použít náš první tip – speciální tavnou lepicí pistoli Pattex.
Možná si říkáte, proč tolik techniky pro kousek lepidla, ale v praxe ukazuje, že právě zde je tavná pistole pomocník na právém místě.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Práce s pistolí je velmi jednoduchá, a to ať již vytváříte dekorace pro jakoukoliv příležitost – od výzdobu reprezentačních místností, restaurací, interiérů pro společenské akce nebo právě o vytváření dekorací pro různé příležitosti doma – svatby, rodinné sešlosti, slavnostní tabule, či adventní věnce. Velice často uvidíme tavnou pistoli i v rukou profesionálů.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

A k čemu pistole slouží?
Pokud chceme vazby květin zpestřit různými zajímavými materiály, skleněnými, keramickými, dřevěnými, textilními nebo jinými doplňky, je třeba je k rostlinám pevně připojit. A to často v těžko přístupných místech. Navíc manipulace s klasickým lepidlem přináší zvýšené nároky na udržení čistoty (lepidlo může „ukápnout“ vedle, a znehodnotit tak již hotovou část ap.) S tavnou pistolí je možné účinně fixovat suché rostliny k sobě navzájem,či zkrátka k tomu, co nás právě napadne. Výborně ji lze využít i při aranžování kytic s řezanými rostlinami nebo při kombinaci živých květů se suchými.

Jak funguje?
Příprava pistole je přitom stejně jednoduchá jako třeba příprava žehlení. Před použitím se pouze zapojí do zásuvky. Teplem se uvnitř roztaví tuhé patrony s lepidlem a potom už stačí jen zmáčknout kohoutek dávkování a odměřovat lepidlo dle potřeby pro jemné tečky či souvislejší čáry. Účinek je okamžitý, tedy bez nutnosti spojované části k sobě fixovat na dlouhou dobu. Po vytažení ze zásuvky horké lepidlo uvnitř patron opět ztuhne a pistole je připravena k dalšímu použití – za týden, ale třeba až za rok, stačí ji jen opětovně zapojit do zásuvky.

Už nikdy nůžky: Více bezpečí pro děti nejen o Vánocích

S blížícím se vánočním šílením při balení dárků přijde vhod lepicí páska Pritt – Už nikdy nůžky, díky které si mohou malí, ale i velcí zabalit vánoční dárky aniž by podstupovali nebezpečí, že se zraní ostrými nůžkami. Vroubkovaný okraj pásky totiž umožňuje odtržení jen dvěma prsty. Doporučujeme: samolepky na zeď

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Bezpečnosti dětí je dnes věnováno nemalé úsilí. Součástí vytváření bezpečnějšího světa pro děti jsou různé testy hraček, průzkumy o vybavenosti hřišť, zkoušeny jsou okenní a balkónové zábrany a mnohé další vybavení. Jedny z nejnebezpečnějších věcí pro děti jsou však různé ostré, běžně dostupné předměty. Jako například nůžky, které děti často používají doma, ve škole, školce či v různých zájmových kroužcích. Díky pásce Už nikdy nůžky je stříhání jednotlivých kousků již minulostí. Vroubkovaný okraj pásky umožňuje tak lehké odtržení, že ho zvládnou skutečně i ti nejmenší. Dospělí navíc ocení čisté a přesné oddělení pásky, jednoduchou a pohodlnou aplikaci. Po nalepení vypadá vroubkovaný okraj velmi zajímavě. Pritt Už nikdy nůžky je ideálním řešením nejen pro balení dárků, ale i mnohé další činnosti doma či v kanceláři.

Více informací na lepeni.cz

29.11.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist