Polokoule jako nový prvek moderního nábytku

Kolo bylo vynálezem století, koule se dostala do světa interiérového designu také za velkého potlesku no a teď je v kurzu polokoule. Uvidíte, že její využití může být přinejmenším bohaté hlavně v oblasti sedacího nábytku.

Designér Michiel van der Kley nedávno navrhnul pro společnost Artifort zakázkový sedací nábytek, který de však setkal s nebývalými ovacemi, a proto půjde i do běžného prodeje. Jedná se o multifunkčnírozkládací“ PC set nebo chcete-li, kompaktní domácí kancelář.

Vtip je v tom, že složená, vypadá sestava jako moderní designový prvek interiéru, nebo například jako postmoderní socha. Jednoduchým pohybem však tento „globus“ rozdělíte na dvě části, přičemž z jedné polokoule vznikne statická pohodlná židle a z druhé jakýsi stolek pro tablet nebo laptop.


Důmyslné je i řešení polohovatelné podpěry na elektronické zařízení a neméně pak  prostor za polohovací deskou, který je určen pro umístění kabeláže. Tento multifunkčníglobus“ se hodí jak designově, tak i funkčně i do malých interiérů

V případě, že jste rozhodnuti zainvestovat do podobné nábytkové vymoženosti trochu víc, nabízí se varianta, kde je mini-multi počítač zabudovaný přímo v kopuli, takže se jedná o vestavěnou aparaturu s veškerou vybaveností a dotykovým displayem.

To zase designéra Jangira Maddadiho napadlo, že by se na takové rozpůlené soustavě planet dalo třeba i dobře sedět a tak uchopil kouli a řezal. No, tak snadné to asi nebylo, ale kdo ví. Každopádně vymyslel moderní designové lavice, které naleznou uplatnění jak v interiéru, tak i například v muzeu nebo na veřejných prostranstvích. Pěkné, že?

Velká fotogalerie stylového nábytku

Lucie Sýkorová

Foto: captivatist.com, designers4u.com, janggirmaddadi.se

2.4.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist