Police, regály a policové systémy pro váš interiér

Pár prkének, či drátků a zázračný úložný prostor je na světě. Hovoříme o policích, regálech a policových systémech, které poskytují netušené možnosti v oblasti interiérového designu i svého praktického využití, a to v každé místnosti.

Maximální praktičnost v kuchyni

Opusťte tradiční schéma kuchyňské linky a namísto horních skříněk si naplánujte pár polic, či nástěnný regál. Uložte do jednotlivých částí nádobí, které používáte nejčastěji a proložte je například nějakou tou kuchařskou knihou. Pokud vám zbyde ještě místo, zaplňte ho květináči s čerstvými bylinkami. Na kraje polic můžete pak připevnit například sušené chilli papričky na provázku anebo česnek, popřípadě sušené bylinky. Regálovou lištu s různými kuchyňskými pomůckami, které denně používáte, umístěte v blízkosti varné desky, ne však těsně nad ni. Později by vám mohlo vadit, že prskající olej nebo voda z hrnce na nich budou neustále zanechávat nečistoty.

Maximální využití

Komplikovanější, ale rozhodně netradiční řešení představuje policový systém, ukotvený na otočné tyči. Regálem se dá snadno manipulovat a otáčet ho, kam právě potřebujete. Praktickým řešením, jak rozdělit prostor na dvě části, je knihovna, do které se vejde spousta knih nebo oblíbených dekorací. Pokud vás na jednom místě omrzí, nebude pro vás problém přesunout ji někam jinam anebo ji rozeberete na jednotlivé modulové části a vytvoříte souvislou řadu policových modulů, či jednu dlouhou, na okrajích zvlněnou polici.

Moderní a chytré ukládání

Otevřené policové systémy dnes již pomalu vytlačují klasické nábytkové stěny, obvyklé kuchyňské skříňky i masivní knihovny. Vzdušné policové sestavy se mimořádně hodí do malých stísněných bytů, ale prosazují se také v rozměrnějších prostorách. Přemýšlíte, kam s policí? Vždyť i pod stropem se najde alespoň pár volných centimetrů. Několik polic na konzolích podstatně rozšíří možnosti odkládání například sezónních věcí nebo předmětů, po kterých často nesaháte.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

26.9.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist