Pokojům ze 14. století se vrátila noblesa

Najít krásu a eleganci ve starých domech bývá těžké. Obvykle prošly mnoha rekonstrukcemi, přičemž ty, které se odehrály v druhé polovině minulého století, kdy staré muselo ustoupit novému, případně vítězila proletářská praktičnost, je dokázaly zcela zničit. Naštěstí úcta a respekt ke starému se vrací…

mars_hotel_mestak_06-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Foto: Martin Tům a Jakub Skokan / BoysPlayNice

V samém srdci malebného Českého Krumlova se nachází hotel Měšťák, který vznikl v 50. letech minulého století spojením tří původně gotických domů ze 14. století. Čas k nim ale nebyl milosrdný. Objekty prošly za svou existenci několika velkými rekonstrukcemi (naposledy v 90. letech), při kterých byla většina původních prvků až na výjimky odstraněna.

Jedním z mála dochovaných prvků je vyřezávaný renesanční trámový strop v prezidentském apartmá. „V návrhu jsme se snažili vnést do pokojů opět trochu noblesy, která se z objektů již dávno vytratila a zároveň něco z původní podoby, jako je zmíněný dřevěný trámový strop nebo parketové podlahy,“ říkají architekti mar.s architects, kteří dostali na starost o novou podobu pokojů.

Ostatní materiály a zařízení jsou zcela současné. V koupelnách je převážně použito šedé betonové stěrky doplněné italskými obklady Mutina a bateriemi v provedení british gold od Fantini.

Odstíny prostupují celým interiérem. Zlatá prostupuje celým interiérem. Najdete je v pokojích na tapetách london art nebo na centrálním mosazném svítidle.

Nábytek z drásaného dubu byl vyrobený na míru. Elegantní závěsy jsou typu black out, takže nepropouštějí žádné světlo a umožňují nerušený spánek. Útulnost dodávají povlečení a koberce.

Černé ocelové prvky šatny a závěsných svítidel firmy Buster and Punch materiálově i barevně vyvažují prostor jako celek. Součástí návrhu je i pečlivý výběr obrazů, které dodala galerie art Světlana a Luboš Jelínkovi.

26.9.2019 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist