Pokojové rostliny moderním interiérům sluší

Pokojové rostliny v interiéru dokáží podtrhnout celkový dojem a tvoří zelenou oázu, kterou ocení naše plíce, unavené oči i neklidná mysl.

pokojove-rostliny-v-modernim-interieru-do-nej-vnaseji-zivot-a-hrejive-teplo-1100x618.jpg Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Pokojové rostliny v moderním interiéru do něj vnášejí život a hřejivé teplo

Pokojové rostliny v interiéru vnesou do prostoru život

Pokojové rostliny v interiéru vnášejí do minimalistických bytů i kanceláří mnoho pozitivních prvků. Jsou to totiž učiněné kouzelnice, protože umí takové věci jako filtrovat vzduch a vytvářet pozitivní atmosféru, která snižuje stres a podporuje příjemnou náladu a tvůrčího ducha. Volbou těch správných druhů pokojovek lze navíc podtrhnout zajímavé architektonické prvky nebo pěkný moderní kousek nábytku.

Moderní bytová architektura staví na jednoduchých tvarech s minimem ozdob, takže mohou někdy vypadat až stroze a někteří lidé se v něm nemusí cítit šťastní. Právě s pomocí pokojových květin do nich vnesete prvek života a blahodárné životní energie.

Na první pohled strohé a chladné moderní interiéry, často doplněné skleněnými a kovovými prvky, potřebují vizuálně a pocitově zjemnit. Tuto protiváhu představují velké a vzrostlé pokojové rostliny, jako jsou například monstery, palmy, juky, pandány, banánovníky, zamiokulkasy nebo velké fíkusy. Velmi dobře v nich vypadají také orchideje.

Do intimnějších zákoutí nebo jako dekorace na komody a police jsou vhodné i menší druhy pokojových rostlin. Tady se nabízí mnoho možností, třeba některá kráska druhu kalathea s hezkými listy se zajímavou kresbou. Podobného efektu dosáhnete pileami, jejichž drobnější listy ale díky dekorativnímu zbarvení nikdo nepřehlédne.

Jako pokojové rostliny do moderních interiérů jsou přímo ideálním doplňkem „minimalistické“ rostliny. Vedle bonsají jsou to i kaktusy nebo sukulenty a také tilandsie. Ty postačí umístit do elegantní skleněné koule, občas zarosit a ponechat je jakoby „plout“ v prostoru. Podobně ozvláštňujícím prvkem jsou skleněné nádoby s řasokoulemi, které budou prospívat prakticky všude, třeba i v koupelně.

Na květináči záleží…

Aby pokojové rostliny v interiéru ladily s okolím, je nutné zasadit je do správných květináčů a nádob. Nejvhodnější jsou plastové nebo keramické lesklé jednobarevné květináče, případně velké nádoby imitující beton a již zmiňované nádoby skleněné. Zcela nevhodné jsou ve větší míře výrazné barvy jako tyrkysová nebo fuchsiová, či dokonce květináče vícebarevné.

Na druhou stranu právě tyto barevné prvky mají schopnost zateplit a rozjasnit prostor, takže lze umístit na vhodné místo jeden barevný květináč. V případě vícebarevných nádob ladí s jednoduchými konturami velmi dobře ty inspirované etnostylem, ale v moderním jednoduchém designu.

21.5.2023 12:45 | autor: Romana Slaninová | zdroj: bauhaus.cz, dovido.cz, kvetinarstvi-galerie.cz
Více o tématu: pokojové rostliny

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist