Pokoj pro teenagerku, co zbožňuje Benedicta Cumberbatche

Zařizovat pokoj pro teenagera znamená, zařizovat ho jen na krátký čas. Vkus mladých lidí se řídí trendy, filmovými či hudebnímu modlami a náladami, které se mohou měnit častěji než roční období. Proto bychom se měli řídit dvěma zásadami – co nejlevněji a velmi variabilně.

417236100081016_10-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Česká televize

Sedmnáctiletá Valerie by se ráda vydala na cestu herectví, má za sebou již menší role a jejím idolem je televizní Sherlock Benedict Cumberbatch. Nedávno podědila dědovu pracovnu a ráda by z ní vytvořila doupě, ve kterém bude zajímavý britský herec s výraznou tváří a světlýma očima tak nějak všude.

Ve jménu recyklace

Její přání se v rámci pořadu Bydlet jako… pokusí splnit designérka Marta Kačorová, ověřená posila televizního týmu, která má za sebou již pěknou řádku povedených realizací. Navíc je mimořádně zručná a miluje recyklaci, což je pro tento úkol důležité, protože rozpočet, i když není určený, by měl být co nejnižší. A tak se bude hodně předělávat a improvizovat. I jí je Benedict Cumberbatch velmi sympatický a o to bude její úkol snadnější. Dobře chápe vkus i vrtochy teenagerů, a proto chce k realizaci využít co nejvíce věcí z půdy Valeriiných rodičů, kde je uskladněno mnoho starého nábytku, aby co nejvíce ušetřila.

Ve jménu trendů

Valerie má několik požadavků: potřebuje větší postel, kam by se vešla i kamarádka, kdyby potřebovala přespat. Postel by měla být z palet. Stůl naopak co nejmenší, protože se učí v posteli nebo na podlaze. Také potřebuje různé polštáře, aby si měly návštěvy kam sednout. Oblíbené barvy jsou momentálně šedá a pudrově růžové. A pochopitelně Benedict Cumberbatch – tak nějak všude.

Poklady z půdy

Marta prošmejdila půdu a nalezla velké množství starých šuplíků, ze kterých vytvoří originální policový systém. Jen je bude potřeba přebrousit a natřít.

Postel s paletovým čelem dali dohromady pod vedením designérky Valeriini příbuzní. Z kuchyňského stolu po dědečkovi se odřízne užší konzolový stolek k odkládání drobností.

Nástěnka vznikla ze staré pérové matrace, kterou designérka očesala až na kostru. Stará trička ve jménu recyklace Marta rozstříhala a uštrikovala z nich sedáky pro návštěvy.

Místo šatníku poslouží dřevěná tyč a soustava šuplíků zasazená do bedny s OSB desek, která bude sloužit i jako sezení pro návštěvy.

Na nákupy

Koupit je potřeba šedý koberec ode zdi ke zdi, polštáře, závěsy, dekorace, kvalitní matrace a barvy. Krom toho, že se nového nátěru dočkaly šuplíky z originální dekorace, bylo potřeba vymalovat – jedna stěna bude šedá, ostatní bílé.

V celkovém dojmu hrají velkou roli textilní dekorace, nápisy otextované hláškami z filmů o Sherlockovi a obrázky s oblíbeným hercem.

Různé pohledy

Valérie byla nadšená, i když jí trochu šokovala zpráva, že její pokoj vyšel na 17 tisíc korun. To se jí zdálo moc. Naopak rodiče si pochvalovali, že je to za hubičku. : -)

Pořad Bydlet jako… vysílá ČT1 každý pátek v podvečer.

18.12.2017 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist