Pokochejte se pohledem na fantastické domácí kanceláře s výhledem na moře

Kdo by nechtěl mít při práci výhled na moře? Takový člověk se snad ještě nenarodil! A pokud nám takový skvělý výhled nabízí navíc domácí pracovní prostředí, můžeme si jen gratulovat. Pochopitelně, že tato možnost se naskytne jen malému procentu lidí a my ostatní můžeme jen tiše závidět a taková místa si pouze prohlížet na obrázcích v luxusních magazínech. Pojďme se na několik takových báječně situovaných domácích kanceláří podívat zblízka a trochu se zasnít.

Inspirující prostředí

Domácí kancelář, to je pojem, který není jen záležitostí ergonomie daného pracovního prostoru, jeho designu a doplňků v jeho rámci. Domácí kancelář, to je hlavně místo, které vás inspiruje a umožňuje vám z vaší práce udělat kreativnější a produktivnější činnost. Jen málo věcí je tak silně inspirujících a osvěžujících jako pohled na písečnou pláž a otevřené moře. Je pravda, že domácí pracovna s výhledem na oceán je výsadu jen nemnoha z nás, ale i my, bydlící ve středozemí si můžeme zařídit své pracovny tak, aby pro nás výhled z jejich oken byl maximálně inspirující. Postačí orientovat výhled od pracovního stolu směrem do zahrady, na řeku, do okolních kopců, lesa či do parku a hned je vnější prostředí mnohem inspirativnější a povzbudivější.

Velká prosklená okna

Aby výhled ven z kanceláře byl dostatečný, působil vzdušně a otevřeně, je ideální vybavit pracovnu s tak fantastickým výhledem velkými francouzskými okny sahající mi až k zemi. Celoskleněné stěny přinášející dovnitř opravdu velké množství přirozeného denního světla přinášejí do prostoru lehkost vzdušnost a pocit, jako bychom s každým nádechem do sebe dostávali tu opojnou mořskou svěží náladu. Ideální situace je, pokud můžeme z pracovny velkými prosklenými dveřmi vycházet na verandu s výhledem na moře a relaxovat zde.

Minimalistický styl se hodí

Pro krásu prostředí, které disponuje fantastickým výhledem, je ideální zvolit vybavení v minimalistickém stylu, které prostor nikterak nezahltí předměty, což znamená, že ani pohled zvenčí dovnitř nebude ničím rušený. Navíc skvělý výhled na moře nelze ničím jiným zastínit a ani sebeluxusnější kus nábytku to nedokáže. Dobře vypadají i domácí kanceláře na pobřeží, které se inspirují mořskou a námořní tématikou a jejich vybavení tomu odpovídá. V takových domácích pracovnách najdeme třeba i dalekohled, globus, lampu na starém stojanu anebo křeslo z lodní kajuty.

Nechte se i vy unést fascinujícími výhledy šťastných majitelů těchto okouzlujících pracoven na břehu moře a nahlédněte do dnešní fotogalerie, která vám jistě umožní se alespoň zasnít, jak krásné by to bylo, mít takovou pracovnu pro sebe!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

19.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist