Pojistěte se proti zvědavým ručkám v domácnosti!

Dětské pojistky proti všetečným prstíkům zvesela mířících do zásuvek nejsou žádnou novinkou, ba naopak, na trhu už jsou pořádně dlouho a takřka neexistuje domácnost s dětmi, ve které by dětská pojistka chyběla. Co ale takhle pojistku na sporák, troubu nebo kohoutek s teplou vodou? Děti zkoumají ledacos, výrobci elektrospotřebičů proto myslí i na ně.

Děti doma prozkoumají cokoliv, zvlášť jedná-li se o cokoliv, co trčí, tedy o jakýkoliv knoflík nebo čudlík, který navíc spustí hlučný zvuk. Radost v dětských očích proto způsobí zapnutí jak myčky nebo pračky, tak horkovzdušné trouby.

Nejenže přístroj zbytečně pojede a nedej bože se poškodí. V ohrožení je hlavně dětská ručka, která je vystavena obrovskému nebezpečí. A to zvlášť ve chvíli, kdy se široko daleko nenachází žádný dospělý.

Pojistka téměř na každém spotřebiči

Systém bezpečnostních pojistek na myčkách či troubách většinou funguje jednoduše – je-li pojistka aktivní, spotřebič nejde zapnout. U kvalitnějších mikrovlnek či varných desek bývá dokonce pojistka proti uvedení do chodu samozřejmostí. Ani rodiče by na ni ale neměli zapomenout a ve chvíli, kdy sporák nejede, hned nevolat opraváře.

Malá dětská ručka se ale může zranit o ledacos, výrobci proto pojistkami opatřují i elektrické pánve či roboty. Kohoutek teplé vody bývá proti malým průzkumníkům pojištěn taky. V koupelně není problém nastavit si nejvyšší teplotu vody, která z kohoutku při maximálním otočení poteče. Pojistky chránící před opařením tentokrát ocení i dospělí.

Proti nenadálému zapnutí

Kromě kuchyňských spotřebičů bývají pojistkami opatřeny i přehrávače DVD, videa nebo televizory, zkrátka téměř vše, co malým průzkumníkům zabrání v průzkumu vyššího charakteru.

Proti dětským úprkům fungují pojistky dveří a vlastně i pojistky oken. Pokud pojistkou není okno vybaveno už od výrobce, není problém si ji za několik desítek až stovek korun koupit a namontovat.

Klasika v autě

O pojistce v autě je snad zbytečné se zmiňovat. Děti mají různé nápady, většina z nich je mnohdy úplně ztřeštěná, proto raději počítejte i s tím, že vystoupit z auta se vaše ratolest rozhodne právě ve chvíli, kdy jste plně zabráni do testování rychlosti vašeho auta.

Nezapomeňte ale, že ani pojistka, ať už je jakákoliv, nezabrání dětské vynalézavosti úplně. Proto buďte raději ve střehu spolu s pojistkou, jen v takovém případě se totiž vašemu pokladu opravdu nic nestane.

Martina Tlachová
Foto: Spotřebiče.cz, Lakon, Eshop Sanita, Partner pro zdraví, Kavan

22.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist