Pojďte zpátky do pohádky

Také jste snili o tom, jak budete nádherně bydlet, až vyrostete? Zveme vás pro inspiraci do Miami. Na pozemku, který má přes dva tisíce čtverečních metrů, tu vyrostla vila Clara, považovaná mezinárodně za nejprestižnější soukromou rezidenci v Miami South Beach.

Možná si jako děti představujeme ideální bydlení víc romanticky – má podobu zámku, ranče, velké lodi… Ale na tomto racionálním kusu architektury je podstatná jedna věc. Může těm z nás, kteří opravdu nemají problém s žádnou finanční částkou, ukázat, že luxus nemusí být nevkusný a že utrácet se dá i smysluplně.

My, co počítáme, a částka s více nulami je pro nás něčím nepředstavitelným, si kromě příjemné podívané můžeme i odnést jako inspiraci nějaký detail či dispoziční řešení, které se dá uplatnit i ve skromnějším měřítku.

Bydlení u vody

Architektonické Studio Choeff Levy Fischman umístilo svoji stavbu na výraznou poměrně vysokou bílou desku, zaručuje tak bezpečné, čisté a suché prostředí pro dům, který má funkce nastavené tak, aby se co nejvíc stírala hranice mezi vnitřkem a venkem.

Na desce, která je vlastně jednou obrovskou terasou s bazénem, se soustřeďuje společenský život domu. I proto byla hlavní obytná část otočena sem a otevřená směrem k vodě. Terasy v patře, z nichž se vychází přímo z ložnic, umožňují nádherný výhled i odpočinek v zázemí s domem těsně za zády.

03paul-stoppi.jpg

Zdroj: archiv redakce

Dolní část je prosklená a nezakrývá otevřenou obytnou plochu, jen ji zvenčí opticky dělí na místnosti, které ve skutečnosti neexistují, jen tu volně přecházejí jedna za druhou různé zóny, které dobře podporují (nejen) život na terase. Je tu kuchyňská část, jídelna, průchod k hlavnímu vchodu s příjemným posezením i „kout“, kam si můžete zalézt a sledovat televizi či si listovat v časopisech.

Před vlastním objektem vily stojí nižší stavba fungující jako krytý venkovní jídelní bar a pohodlné posezení, od kterého je jen pár kroků k bazénu. Ten je usazen v další bílé desce.

Pro celou vilu je vůbec charakteristická bílá barva, v části s vchodem do domu se setkáme s prosklením, za ním je další sklo sevřené v ocelových černě natřených rámech – podobně jsou řešené i další prosklené plochy a okna. Jinak bílou doplňuje dřevo.

Uměřený luxus z Evropy

Racionální dům řídící se pravidly moderní architektury vybavovala a zútulňovala evropská značka Henge, která vsadila na unikátní a pečlivě vybírané solitéry zateplující chladnější hmotu domu. Navržený nábytek vnikl ve spolupráci s  showroomem Solesdi, který je v této oblasti Miami procházející intenzivní architektonickou proměnou považován za určující.

Interiéru domu se pro luxus a pohodlí významně dotkly ruce italských řemeslníků. Objevily se vzácné materiály, harmonizovaly se barvy spolu s laky a dalšími drobnými i většími úpravami, které vtiskly nakonec domu jeho charakteristickou tvář.  Tvář, kterou společně vytvořil místní architektonický ateliér a výrobky „Made in Italy“.

casa-clara-07paul-stoppi.jpg

Zdroj: archiv redakce

Foto: Robin Hill a Paul Stoppi, archiv Hence

27.7.2020 4:25 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist