Pojďte na návštěvu – první díl

„Neomoderní“ či „neomodernistický“ interiér. To zní velmi zvláštně, ale nic z toho není podstatné. Důležitá je inspirace takovým interiérem a že inspirativní je, tak to se můžete poměrně snadno přesvědčit. Pojďte na návštěvu.

126791-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

V jistém slova smyslu není přece vůbec důležité, v jakém slohu je či není ten či onen dům vytvořen a zdali ho postavil takový, nebo jiný architekt. Mnohem důležitější je skutečnost, zdali by se třeba právě vám v takovém domě dobře žilo a bydlelo. A pokud ano, pak je vám může být lidově řečeno jedno, jestli je právě tento dům a nebo tento byt dílem slavného architekta, jehož jméno je velkými písmeny napsáno na začátku každé knihy o architektuře, a nebo jestli se díváte na výtvor zcela neznámého lokálního tvůrce, jehož znají jen jeho přátelé a kolegové z práce. Vždy tedy rozhoduje vy. A to je možná ta „horší“ varianta, vždyť rozhodnut se je někdy velmi těžké a v takové chvíli může přijít víc než vhod nějaká dobře míněná rada.

Nechte si tedy poradit – aby se vám dobře bydlelo

Pokud zařizujete dům či byt, pak už máte zjevně tu největší investici svého života zřejmě tzv. za sebou. Ano, máme na mysli pořizovací cenu vaší nemovitosti. A teď před vámi stojí úkol, jak právě váš obytný interiér vybavit. Zkuste si nechat poradit od architekta. Nemusí to být zrovna nějaký světově proslulý tvůrce. Stačí, že když bude schopný poradit, jak např. nejlépe a v souladu s vaším životním rytmem a návyky sladit dispozici bytu a nebo jak ji případně mírně upravit. Je to prosté. Architekt tu je od toho, aby byl v tomhle případě schopen maximálně využít plochu vašeho bytu a zvýšit tak jeho užitnou hodnotu.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Jak pracuje bytový architekt, co tím získám a kolik to stojí?

TIP: všimněte si, jak jsou místnosti na přiložených fotografiích zařízeny velmi prostě a jednoduše. Je to vlastně velmi obyčejné a jak se v Česku říká „za pár korun“. Pracovní stůl s počítačem je obyčejné lakované prkno se sraženou hranou. Nemá ani žádné nohy a je přišroubovano k normální regálové konzole. A židle je laminátová skořepina, kterou např. v Ikea koupíte skutečně za zmiňovaných „pár korun“.

Pojďte na návštěvu – druhý díl, který vyjde až zítra a odkaz bude tedy aktivní od 27.srpna.

Red.
Foto: contemporist

28.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist