Pojďte na návštěvu – druhý díl

Často se říká, že „..v jednoduchosti je krása“. A něco pravdy na tom jistě je. Nechte se inspirovat jednoduchým, levným, velmi prostým, ale stejně tak i efektním a pohodlným bytem. Jeho interiér nemohl stát mnoho peněz a jak uvidíte, na tak zvané kráse mu to rozhodně neubralo.

126794-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Všimněte si např., jak je vyřešená obytná ložnice s pracovním koutem. V prvním díle tohoto krátkého dvoudílného seriálu jsme zmiňovali banální jednoduchost pracovní desky, která je vlastně úplně obyčejným „prknem“, které můžete pořídit v Bauhausu za „pár korun“ a nechat si srazit – zakulatit čelní hranu. Pak už potřebujete dvě regálové konzoly, elektrické kladivo, bezbarvý lak ředitelný vodou a širokou štětku. A výsledek je takový, jako na fotografii.

TIP: Květináče jako obrazy? Zkuste to. Jak vidíte na fotografiích, vypadá to opravdu dobře a znovu je potřeba si připomenout, že je to velmi prosté a jednoduché řešení.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Barevné řešení?

Velmi výrazným nástrojem tvorby tohoto interiéru jsou barvy. I v jejich případě se jedná o prostou, ale efektní hru založenou v podstatě na hnědé a bílé. Obývací pokoj je pak pro kontrast řešen pomocí bílé a černé. Výsledkem je velmi elegantní řešení s poměrně vysokou estetickou hodnotou.

Snadná údržba

V podstatě veškeré zařizovací předměty, kterými je interiér vytvořen, stojí na nohou a nevytvářejí tak prostory typu prostorů „za skříní“, kam se jen velmi těžko člověk dostává s mopem, hadrem či vysavačem. Podlaha je jednolitá s vysokým olištováním, které rovněž usnadňuje úklid.

Pojďte na návštěvu – první díl

Red.
Foto: contemporist

28.8.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist