Pojďte na návštěvu do komfortní koupelny

Pro vybavování koupelny nejsou ani tak rozhodující peníze a nebo vkus, ale čtvereční metry. Malá koupelna zůstane malou, zatímco koupelna větší nabídne mnohem více možností svého řešení. A co je to vlastně malá koupelna? A kolik má metrů ta vaše? U každé inspirativní fotografie najdete informaci, kolik čtverečních metrů „spotřebovala“.

125527-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Velká koupelna je přirozeně velmi komfortní řešení, které má nezanedbatelný vliv na zvyšování uživatelského standardu bydlení. Už je to potom místo určené nikoliv už jen každodennímu vykonávání běžné hygieny, ale dává možnost výrazné regenerace a odpočinku. Jsou to vlastně soukromé lázně.

Pokud máte možnost aktuálně změnit dispozici bytu, zvažte, zdali nedat koupelně o pár metrů navíc. Doslova každý čtvereční centimetr bude znát.

TIP: luxusní je řešení s použitím dvojumyvadla. Tento zařizovací předmět je doslova okázale komfortní a přitom potřebuje pouze o jeden délkový metr více místa, než umyvadlo běžné.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Vana uprostřed místnosti?

Pro takové řešení je potřeba prostor pro samotnou vanu a pak minimálně ještě 0,8m volného manipulačního prostoru kolem vany.  Nezapomeňte, že v takovém případě bude nutné přivést vodu a odpad podlahou, která se tedy musí navýšit. Pro volně stojící vanu tím pádem potřebujete nejen prostor okolo ní, ale také vyšší strop. V případě, že nejste vzrostlejší než standardně uvažovaná osoba (cca 185 cm), pak vám ale postačí světlá výška místnosti od cca 2,6 m.

Red.
Foto Richter und Frenzl

10.7.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist