Pohrajte si s iluzemi aneb Interiér s 3D efekty je prostě cool

Dekory působící na první pohled trojrozměrně se v interiérech objevují stále častěji. S jejich umístěním je však třeba nakládat obezřetně, protože jsou často velmi výrazné a ne každý prostor je „unese“.

1kampl-wall-art_3d-wandtattoo-in-einer-fernen-galaxie-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: K&L Wall Art

Už se vám to určitě někdy stalo. Blížili jste se ke stěně třeba někde v hotelové hale a měli jste dojem, že se k vám přibližuje nebo že před vámi ustupuje. Prostě to vypadalo, jako kdyby měla hloubku. Ve skutečnosti to však byl pouhý zrakový klam, za nímž stálo kouzlo tzv. 3D efektu.

Iluze s pomocí 3D tapet a plakátů

Nejčastěji se s 3D efektem můžete setkat na stěnách, kde bývá vytvořen prostřednictvím tapet. Jedná se o speciální úpravu jejich povrchu, která umožňuje, aby dvourozměrný obraz působil jako trojrozměrný prostor. Ve skutečnosti jde však pouze o dokonalý optický klam. Můžete si tedy svůj byt ozvláštnit tapetou nebo plakátem, na němž budou různé geometrické obrazce, jako jsou čtverce a kosočtverce či vlny a vlnky, které se promění v hotové vlnobití.

Můžete však mít přímo v obýváku pláž či svou oblíbenou stavbu. Prostě 3D tapety jsou fantastické, vzrušující, futuristické i bizarní. Záleží jen a jen na vkusu majitele.

S 3D obklady a dlažbou se držte trochu zpátky

Jak už jsme se zmínili na začátku článku, 3D efekt je sice jen optický klam, ale zato je velmi intenzivní. Pokud jste tedy rozhodli, že ho „pozvete“ k vám domů, a to zvláště v podobě obkladů nebo dlažby do koupelny, zachovejte chladnou hlavu. Máte-li totiž na tapetě výrazný 3D vzor a ten vám začne po čase lézt na nervy, relativně snadno se ho zbavíte. Ovšem s výměnou obkladů v koupelně je to o dost těžší.

Když plánujete koupelnu s 3D obklady, počítejte také s tím, že musíte případné další dekorace omezit jen na nejnutnější minimum. Přece jen byste tam měli spíše relaxovat a 3D efekty vnášejí do prostoru nečekanou dynamiku a určitý neklid. To vás může začít po čase natolik rušit, že si koupel ve vaně vůbec nebudete schopni vychutnat.

K extravaganci stačí jen koberec nebo nábytkový solitér

Výrobky s 3D efektem jsou rozhodně jistou známkou extravagance. A proto, chcete-li skloubit extravaganci s elegancí, zapomeňte na 3D obklady a tapety. Pořiďte si kusový koberec, který díky různě dlouhému vlasu vytvářejícímu trojrozměrný efekt interiéru dodá šmrnc a zároveň ho zútulní.

Samostatnou, ale zajímavou kapitolou jsou solitéry. Někteří výrobci nábytku kráčejí ve stopách svých předchůdců, inspirují se tzv. zámeckým stylem a nabízejí „vykládané“ moderní kousky. Kouzla s různými odstíny barev a druhy dřeva uchvátí většinu těch, kteří si potrpí na výrazné a vkusné solitéry.

31.7.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist