Pohodlné posezení pro podzim

Máte ta velmi důležitá 4 pé pro podzimní, a posléze i zimní dny? Zachumlat se v křesle, nebo zavrtat se mezi polštáře na pohovce, to je něco, co k podzimu patří, a nikomu by tato možnost neměla chybět.

14_frame-collection_katana-sofa_ninfee-coffee-tables_kaleidos-lamp_axonometry-tray_dusk-dawn-floor-lamps_jackfruit-table-lamps_ph.-carlo-baroni-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Foto Carlo Baroni, Ghidini1961

Není to žádné rozmazlování se. I ten současný uštvaný a překotně se někam ženoucí svět začíná pomalu chápat, že odpočinek je pro lidskou bytost důležitý, že občas se lenošit má, a že vzít si dovolenou není ostuda. Dnes to vše dostává odborné názvy, experimentálně a vědecky se zkoumá dopad na jedince, a nikoho ani ve snu nenapadne, že je nám to dané, že i „to boží hovado“ po práci padne a odpočívá. No, tak to vezměme pěkně od svého domova, rozhlédněme se, na čem sedíme a kde odpočíváme. Všechno v pořádku? Dejme tomu …

U stolu i s časopisem

Zdravě a pohodlně bychom měli sedět pořád, i při práci. Zejména při práci. Ale nám teď jde o to pěkné lenošení a pohodlí doma.

Můžeme začít rovnou u stolu, podívat se na sedák i opěradlo židle a pozorovat, jak se na nich chovají hosté. Vrtí se už po chvíli? Občas raději vstanou a s bolestným výrazem zase usednou? Tak to asi naše staré židle, na které jsme si zvykli tak, že ani nevnímáme, jak bolestně z nich vstáváme, nebudou to pravé. A jestli jsou zánovní, tím hůř.

Před nakupováním musíme židli rozhodně vyzkoušet, a podívat se i na polstrované a na ty, které vypadají jako roztomilá křesílka, ale jsou pevná a mají ideální výšku ke stolu, nic, do čeho se propadnete a už nevyhrabete…

Se „zapadacími“ křesly by si to vůbec měla rozmyslet starší generace, jak léta přibývají, vstává se stále obtížněji. Potřebuje pro podzim života křeslo, které nemá velmi měkký sedák až u země, ale pevnější hmotu ve výši přirozeného sedu a nechybí mu pevná područka. Ta totiž zaručí, že vstanete a nebude k vám pořád někdo přiskakovat, aby vás z křesla vydoloval.

Pohovka od slovesa pohovět si

To by si měli všichni výrobci neustále opakovat, protože špatná pohovka vás může zničit ještě víc, než židle. Ti dobří pro vás společně s architekty a designéry neustále hledají další detaily, které pomohou vašemu pohodlí i zádům, odlehčují a zároveň zpevňují konstrukce, pracují s pohyblivými a ohýbacími hlavními polštáři, podkládají je opěrkou, aby se vám při opření neprohýbaly dozadu, přidávají další variabilní opěrky a menší polštáře. I tady je osobní zkoušení při výběru velmi důležité. A také si vše promyslete barevně!

Pohovky jsou většinou neutrální, šedavé, béžové, temné, jen je občas prosvětlí převážně červená výjimka. V pošmourných dnech oceníte víc než jindy jasné a barevné doplňky, světlounké stěny a dobré lampy. Hodně pomůžou polštáře, které převléknete podle nálady.

Pak už v klidu můžete usednout, zachumlat se, a krásně podzimně lenošit, ať je za okny mlha, nebo plískanice – to vás nemůže rozhodit.

11.11.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist