Pohodlné parkování u domu

Auto u domu – od zpevněné plochy po garáž. Způsobů, jak zaparkovat auto u domu, je několik, pojďme si je představit.

Garáž – součást domu

První možností je své auto parkovat v garáži, která vznikne při stavbě celého domu. Taková garáž musí být oddělena protipožárními dveřmi a vstup z ní musí směřovat do chodby domu. V dnešní době je však tato možnost nejméně vhodná. U nízkoenergetických domů garáž vytváří ochlazování stěn. Navíc u rodinných domů zbytečně zmenšuje prostor, kde mohlo být o jednu místnost na víc. Pokud se rozhodnete pro nízkoenergetický dům, vyhraje nejčastěji pouze zastřešené či nezastřešené stání vedle domu.

Samostatně stojící garáž

Pokud se rozhodnete pro garáž, která nebude součástí domu je důležité si pohlídat její velikost. Nad 25m² je potřeba stavební povolení. Samostatně stojící garáž se často využívá kromě zaparkování auta i jako dílna. Rozhodnete-li se pro přívody vody, elektřiny, popřípadě topení, je výstavba volně stojící garáže poměrně nákladná záležitost.

Přístřešek – volné stojící i přikotvený k domu

Jednoduché řešení jak ochránit auto a navíc ušetřit místo na pozemku je pořízení přístřešku. Konstrukci přístřešku lze vybrat v nepřeberném množství variant, aby ladil k vašemu domu. Nejčastějším řešením je přikotvení přístřešku k domu tak aby jste při vystupování z auta vešli do domu suchou nohou. Montáž je rychlá a snadná. Přístřešky představují ideální alternativu a nejsou tolik finančně náročné.

Auto pod přístřeškem

Zpevněná plocha

Poslední možností je auto mít zaparkované u domu – bez přístřešku. V tomto případě se doporučuje místo určené k parkování vybavit speciální zpevněnou plochou. Jejich pokládka není náročná stejně jako jejich údržba. Optimálním řešením je pod stání instalovat jímku na dešťovou vodu.

Pojištění pro auto ať stojí kdekoliv

Ať už máte auto v garáži nebo pod přístřeškem nezapomeňte na jeho pojištění. Srovnáror.cz vám nabízí svoji online kalkuklačku kde si pohodlně zjistíte cenu povinného ručení přímo pro váš vůz. Na stránkách srovnátoru pak jednoduše pojistíte i váš rodinný dům včetně garáže.

7.9.2021 11:36 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist