Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních

80 metrů čtverečních obytné plochy je už pohodlný standard a pokud se takový prostor využije s rozvahou a s citem, pak se dá vytvořit komfortní bydlení. Zkuste si představit byt pro mladý bezdětný pár. Jak by uvažovaný byt vypadal? Pojďte na návštěvu!

Každá firma se snaží prezentovat své produkty a používá k tomu celou řadu nástrojů. Známá italská společnost Poliform se představuje té nejširší veřejnosti pomocí akce nazvané „My life in 80 m“, tedy „Můj život v osmdesáti metrech čtverečních“. Architekti a designéři  dali dohromady modelový byt poskládaný ze zařizovacích předmětů této značky a vytvořili tak zajímavé a vlastně návodové prostředí, které může posloužit jako inspirace všem těm zájemcům, pro něž je produkce firmy Poliform přeci jen poněkud finančně nákladná.

Jinými slovy: stačí se inspirovat a nakonec není problém nakoupit potřebný nábytek v Ikea. Jde jen o to zamyslet se nad dispozicí bytu, nad sestavou jednotlivých kusů nábytku a zejména pak nad tím, jak a proč k sobě všechny součástky bytu ladí.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních poprvé

TIP 1: všimněte si, jak jsou podlahy a stěny vlastně v jedné barvě a liší se od sebe jen v několika tónech jednoho odstínu. Už jen díky tomu je prostor bytu kompaktní.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních podruhé

TIP 2: vybavení bytu je v rámci barev vlastně také velmi jednoduché a strohé. Jsou to odstíny šedé a modré, která je ve svém odstínu s modrou příbuzná. Okolo těchto barev se vyskytuje bílá a světle krémová, tedy další takřka neutrální a hlavně velmi klidové barvy. A díky tomu pak jako zářivé a osvěžující momenty fungují solitéry tipu citrónově žluté křeslo, které by jinak tak hezky nevyznělo.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních potřetí

TIP 3: za pozornost také stojí osvětlení nad jídelním stolem. Materiál těchto světel je velmi lehký a podobá se papíru. Proto je také zvolená přírodní barva připomínající uschlé nebo podzimní listí. Pokud by tyto stínítka byla např. sytě rudá, ztratily by tím něco ze své přirozené přesvědčivosti.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních počtvrté

TIP 4: ložnice je místo vyžadující určitou míru intimity. Osmdesát metrů čtverečních je sice dost, ale není to nekončené množství prostoru. Zajímavé je použití panelu, který slouží jako dveře mezi ložnicí a zbytkem bytu. Vlastně to ani nejsou dveře ale něco jako paravan, který je nutné obejít z levé nebo pravé strany. Komplikuje se tak přístupnost ložnice a zároveň se tím neruší efekt otevřeného prostoru.

Další inspirace ve článku Jak vypadá luxusní byt? Zařiďte se stejně! Pojďte na návštěvu

Red.
Foto: contemporist.com

13.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist