Pohodlí, design a nízká cena, takové jsou sedací vaky

Zařizování interiéru novým nábytkem a vybavením je i při té nejvyšší míře důvtipu a zručnosti takřka vždy spojeno s nemalými výdaji. Proto je každé alternativní a po všech směrech přijatelné řešení vždy vítáno a co teprve, jedná-li se o super-moderní trend.

Je to skutečně tak – absolutní hitem je sedací vak. Ne, nesnažíme se oslnit vás veršíky, nicméně fakt, že soudobý design vpustil do světa nábytek, který je cenově dostupný skutečně každému bez sebemenší ztráty nebo nějakého kompromisu z pohledu jeho dokonalého stylu, to je skutečná pecka.

Pod pojmem sedací pytel, nebo sedací vak, si mnozí představí velký polštář plný kuliček, ale to je jen pouhý začátek. Dnes jsou k dostání vaky rozličných velikostí a tvarů, přes křesla, kostky, hrušky, zvířátka pro děti, či kombinované sedací prvky s podnožkami až po objemné pohovkysedací soupravy.

Skutečným argumentem pro koupi sedacího vaku je vedle jeho příjemné ceny i skutečnost, že interiér oživí a dodá mu jedinečný styl. Tento typ přizpůsobivého nábytku rovněž skýtá neobyčejné pohodlí a zprostředkuje tak úžasný odpočinek každému, kdo do něj usedne. Zcela jistě každý z vás ocení možnost uvelebit se v sedacím vaku dle libosti v jakékoliv pozici a vždy se budete cítit doslova jako v bavlnce.

Aby toho opěvování sedacích vaků nebylo málo, přihodíme ještě jedno velké plus. Tím je možnost si tento kus nábytku přizpůsobit individuálním potřebám nejen tvarově, ale rovněž s ohledem na pevnost podpěry samotného výplňového materiálu. Je to prosté – zakoupíte si sedací pytel, který dostanete zpravidla již naplněný a připravený k použití. Pokud máte raději hlubší posezení, to znamená, že si sednete a do vaku se zkrátka zaboříte, stačí jen trochu odsypat  z jeho útrob. Blahodárné na záda a současně méně namáhavé při vstávání  je pak o něco tvrdší posezení, kterého lze docílit přikoupením samotné výplně, kterou nacpete do vaku.

Výplň – tedy drobné lehké kuličky, dostanete snad v každém obchodě, kde prodávají samotné vaky a mnohdy zde můžete pořídit i náhradní potahy a další vymoženosti. Nejkvalitnějším materiálem pro vycpání vašeho sedacího vaku jsou rozhodně polystyrenové kuličky označené zkratkou EPS. Jsou lehké, odolné a zdraví neškodné. Pravým opakem jsou kuličky z polystyrenové drti, které jsou sice také lehké, nicméně se po několika použitích vaku deformují a ztrácí jako celek objem. Navíc mohou vadit alergikům díky obsahu nežádoucích materiálů, které se do drti přimísí.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

23.5.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist