Pohádkové Vánoce s dekoracemi z vánoční hvězdy

INSPIRACE Byla nebyla jedna vánoční hvězda… Poinsettie jsou nepostradatelnou součástí období adventu a Vánoc. V pohádkovém pojetí vyzařují magickým kouzlem a do domova vnášejí vznešenou vánoční atmosféru.

Poinsettie se už několikátý rok po sobě v době adventu a vánočních svátků vrací do našich domovů. Výrazná červená barva nebo kultivary žluté a květy připomínající hvězdu jí nejen daly jméno, ale doslova ji předurčily k slavnostní výzdobě domova během nejkrásnějších svátků v roce. Aby byl váš domov opravdu jako z pohádky, neomezujte se jen na vystavení poinsettie v květináči na čestném místě.

Při tvorbě překvapivých dekorací se můžete inspirovat pohádkami bratří Grimmů. Ať je zavěsíte nad jídelním stolem jako ve výjevu ze Sněhurky, uhnízdíte do skleněných vánočních baněk inspirovaných Červenou Karkulkou nebo do zelené stěny jako ze Šípkové Růženky, nová aranžmá do vašich obývacích pokojů vnesou pohádkový les a nabídnou nádherné alternativy k tradičním dekoracím.

Poinsettie patří na stromeček

Vánoce bez stromečku nejsou Vánoce. Malé vánoční hvězdy v tradiční barvě zářivé jako čepec Červené Karkulky se dokonale hodí k jeho výzdobě.

Skleněné baňky se nejprve vyplní mechem a se do nich vsune malá sazenice vánoční hvězdy. Pak zakryjete otvor baněk mechem, aby z nich nepadala žádná uvolněná. Příprava je tak snadná, že s dekoracemi mohou pomoci dokonce i ti nejmenší vánoční skřítci.

hv-zda_ba-ka.jpg

Zdroj: archiv redakce

Další inspirace na výzdobu najdete v naší fotogalerii:

Létající květináč Sky Planter

Nemusíte se omezovat a zdobit květinami pouze stůl, osvěžte jimi prostor nad ním. Zasaďte vánoční hvězdy do létajících květináčů Sky Planter podobně jako Sněhurka v pohádce o sedmi trpaslících.

Létající květináče jsou k dostání v kamenných obchodech i on-line, vaše hosty zaručeně překvapí a ohromí. Aranžmá vytvoříte jednoduše, poinsettii vyjmete z původního obalu a podle návodu vložíte do květináče Sky Planter. Vypadávání zeminy po zavěšení květináče dnem vzhůru zabrání síťka umístěná ve spodní části květináče. Velmi snadné je i zalévání: terakotová nádržka vložená do horní části květináče reguluje zálivku a zabraňuje odkapávání.

Zelená stěna pro Růženku

Vertikální zahrada z poinsettií – na první pohled začarovaná vás přenese do vánoční říše divů. S rodinou prožijete nezapomenutelné Vánoce ve snovém prostředí zámku Šípkové Růženky.

„Vertikální zahradu“ vytvoříte v několika snadných krocích pomocí nepropustných květinových kapsářů, které jsou speciálně určené pro uchycení na stěnu. Impregnované kapsáře vyplníte do jedné třetiny běžnou zeminou pro pokojové rostliny, poinsettie opatrně vyjmete z květináčů a umístíte do kapsáře tak, aby se lehce nakláněly přes jeho okraj. Poté kapsáře doplníte další zeminou. Nyní je vertikální zahrada připravena k zavěšení na stěnu. Při správném zacházení zabraňují nepropustné květináče vlhnutí a mokrým skvrnám na stěnách nebo nábytku v těsné blízkosti. Dbejte na přiměřenou zálivku přímo na zadním okraji kapsáře. Voda bude stékat dolů do kapsáře, kde se zachytí. Přemokření zeminy zabráníte stejně jako u běžného květináče mírnou a pravidelnou zálivkou.

Z materiálů Stars for Europe vytvořila redakce
Foto: Stars for Europe, Tesco ČR

19.11.2015 1:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist