Podzimní trendy obývacích pokojů

Designové trendy obývacího pokoje pro tento podzim mají základ v retro stylu a nebo v ultra moderně. Vypadá to, že když bytoví architekti využili ve svých retro návrzích vše, co je uchvátilo v osmdesátých letech, sahají k netypickým tvarům a kombinacím blízké budoucnosti. Jaký je ten váš styl?

128700-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Při porovnávání těchto dvou stylů si můžeme všimnout hlavních prvků. Retro styl nabízí výrazné barevné kombinace, nové tvary starého nábytku, využití ručních prací a živých květin. Ultramoderní obývák naopak může vyznít prázdně a chladně. Vše je účelné a funkční, nic co by přímo lákalo k odpočinku, výběr barev je spíše tmavší a tlumenější v kombinaci s bílou. Ale pravdou je, že každý dává přednost něčemu jinému. V anketě na pravé straně dejte hlas tomu obývacímu pokoji, který byste si přáli.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Obývací pokoj číslo 1 je propojen s jídelnou. Je však částečně oddělen zděnou stěnou, ozdobenou kamenným obkladem. Vše je laděno do kombinace bílo černé s využitím  dřeva. Studenou atmosféru se částečně podařilo potlačit položením bílého koberce s chlupem.

Obývací pokoj číslo 2
je součástí loftu. Světlá barva použitá jak na zdech, tak i na potazích pomáhá prosvětlit a provzdušnit už tak velký prostor. Křesla jsou spíše designová záležitost, než místo na pohodlné posezení, ale možná zdání klame.

Obývací pokoj číslo 3 je oblečen do tzv glamour retro. Načančaný styl využil starého nábytku s novým, moderním potahem a vyzdobil stěnu látkovou tapetou. Vypadá draze a také se pod určitým světlem leskne. Styl, jako tento se dá krásně využít jako inspirace. Pokud nemáte mnoho financí, ale přesto chcete obměnit váš interiér, investujte do dražší tapety. Látkové vzorované tapety přinášejí s sebou britský aristokratický styl. Starým křeslům vdechněte život novým potahem. Pokud nevěříte svým schopnostem a netroufáte si na tuto kreativní práci, stejnou službu vám prokáží zajímavě zvolené přehozy.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Obývací pokoj s číslem 4 je opět velmi moderní. Vévodí mu knihovna, která však není přímo určená na uskladnění knih. Množství barevných obálek knih a časopisů by opticky rozhodilo jednoduše laděný prostor.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

Obývací pokoj číslo 5 využívá kamenného obkladu po celé své délce. Tmavé barvy vyvažuje zajímavé nasvícení, které potlačuje možný depresívní pocit. Pokoj zatepluje koberec s chlupem.

Obývací pokoj číslo 6 se nese ve znamení barev. Vzhledem k tomu, že zářivými odstíny hraje nejen sedací souprava ale i koberec a dekorace na stěně, zbytek pokoje tedy musí být zákonitě bílý, nebo v jiné velmi světlé barvě. Záclony a závěsy by už však byly příliš  a pokoj by působil přeplácaně.

Pokud přemýšlíte o zajímavém redesignu vašeho obývacího pokoje, myslete na to, že celá vaše rodina v něm bude trávit čas. Měli byste mít pro každého pohodlné místo k sezení a pokud je vás více, tak i větší stolek. Když si rodina u televize odloží talířek s mlsáním a skleničku s pitím, tak nám dáte určite za pravdu.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com.

9.11.2010 12:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist